Namo Naujienos

Šakų ir malkų smulkintuvai pravers rudens darbuose

782
0
DALINTIS

Prabėgus vasarai ir atėjus rudeniui, žmonės vis dar džiaugiasi po šiltojo sezono likusiomis rudens gėrybėmis. Tačiau nereikia džiaugtis pernelyg ilgai, kadangi ateinantys šalčiai mus spaudžia kuo greičiau sutvarkyti savo sodus ir nuimti užderėjusį derlių. Norint, kad pavasarį akis džiugintų pirmieji užsimezgę pumpurai, o atėjus šiltajam sezonui – ragauti naujai užderėjusius vaisius, būtina tinkamai sutvarkyti savo sodą, o būtent pirmieji rudens mėnesiai yra tinkami šiems darbams.

Jeigu auginate daug vaismedžių ir uogakrūmių, pasirūpinkite jais: nuraškykite likusius obuolius, slyvas, kriaušes. Nedelsdami, kol dar šilti rudens orai, apgenėkite sudžiūvusias medžių šakas, išpjaustykite ligotas ir būtinai patepkite reikalingu tepalu, kuris gydytų medžius ir padėtų jiems atsigauti naujais metais.

Neretai sutvarkę savo sodą ir apgenėję medžius, žmonės susiduria su nedidele problema – nereikalingomis medienos atliekomis. Vieni jas degina, tačiau kiti, įsigiję šakų ir malkų smulkintuvus, labai greitai susitvarko su šia problema.

Šakų ir malkų smulkintuvai – kas tai?

Šakų ir malkų smulkintuvai yra prietaisai, kurie padeda greitai ir be didelių pastangų susmulkinti nebereikalingas šakas ir taip sutvarkyti savo sodą ar kiemą. Nors jie nėra būtiniausi prietaisai, tačiau tikrai palengvina gyvenimą kiekvienam, turinčiam tokį. Ypač žmonėms, kurie augina daug vaismedžių, šis pagalbininkas būna neįkainojamas.

Šakų ir malkų smulkintuvai supjausto įvairių storių šakas, medžio gabalus, taip pat nupjautą žolę, įvairius stiebus. Tai padarius, smulkios atliekos daug greičiau ir lengviau pūva, todėl tampa puikiomis trąšomis – mulčiu. Juo galima tręšti savo sodo augalus. Todėl norintys supjaustyti net ir mažiausias atliekas, tikrai gali rinktis tokį smulkintuvą.

Šakų ir malkų smulkintuvai:

  • Rinkitės jį pagal sodo plotą. Prieš pirkdami šakų ir malkų smulkintuvą, įvertinkite, koks yra jūsų sodo plotas, kiek daug vaismedžių ar uogakrūmių turite. Kuo daugiau jums reikės tvarkyti ploto ir medžio atliekų, tuo galingesnį ir patvaresnį smulkintuvą patariama pirkti.
  • Maitinimo šaltinis. Šakų ir malkų smulkintuvai vieni nuo kitų skiriasi ne tik dydžiu, bet ir maitinimo šaltiniu. Elektriniai smulkintuvai veikia tyliau, tačiau jų našumas mažesnis, elektriniu šakų smulkintuvu galima apeiti nebent mažus plotus, o į juos dedamų šakų skersmuo taip pat turi būti nedidelis. Visgi, jeigu vertinate tylų veikimą, šis prietaisas kaip tik jums. Tačiau, jeigu jums reikia sutvarkyti didelius sodo plotus, verčiau rinkitės veikiantį šiek tiek garsiau, tačiau galingą smulkintuvą, turinti vidaus degimo variklį. Būtent smulkintuvo galingumas yra vienas svarbiausių parametrų, apie kurį reikia pasidomėti labiau.
  • Smulkintuvų pjovimo sistema. Smulkintuvai taip pat tarpusavyje skiriasi pjovimo sistema, kuri gali būti frezavimo (galingesnė sistema, būdinga smulkintuvams, kadangi įtraukia šakas) ar diskinė (ją sudaro plieniniai peiliai ir diskas, kurie smulkina pačius smulkiausius lapelius, stiebelius ir nestoras, net ir žalias šakas).

Kodėl nepatariama deginti šakų?

Žmonės, nenorintys leisti pinigų šakų ir malkų smulkintuvui, dažnai degina šakas ar kitas medienos atliekas, tačiau jie rizikuoja. Kuo? Dažniausiai rudenį nukirstos medžių šakos yra šlapios, todėl sunkiai dega, net ir apšlaksčius jas papildomais degiaisiais skysčiais. Taip pat deginti šakas yra pavojinga, nes vėjas degančius pagalius gali išnešioti ir padegti netoliese esančias pievas ar pastatus.

Taigi, sodą pavasariui būtina ruošti rudenį – sutvarkyti medelius ir sunaikinti nereikalingas atliekas. Nepalikite šių darbų paskutinei minutei, nes staiga atėję šalčiai gali išvis nebeleisti jų nudirbti. Šakų ir malkų smulkintuvas pravers net ir tada, kai norėsis sutvarkyti nebūtinai savo nugenėtas, bet gal ir medžio nulaužtas šakas.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.