Namo Aktualijos

Marijampolės vandenyje – nuodingas radinys

4267
0
DALINTIS

TV3 žinios praneša, kad dviejuose kaimuose netoli Marijampolės geriamajame vandenyje rasta arseno. Kada ir kaip buvo užterštas vanduo – aiškinamasi. Žmonėms uždrausta gerti vandenį iš čiaupo.

Nežinia kiek laiko gyventojams vanduo buvo tiekiamas su sunkiuoju metalu. Mat arseno vandenyje niekada nebuvo net ieškota, praneša TV3 žinios.

Bendrovės „Sūduvos vandenys“, Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atvyko imti pakartotinių mėginių iš vandenvietės, esančios Geležinių kaime, netoli Marijampolės.

Praėjusią savaitę centralizuotai tiekiamame geriamajame vandenyje buvo rastas padidintas kiekis žmogui pavojingo sunkiojo metalo – arseno. Užterštas vanduo tiekiamas dviems kaimams, tai yra maždaug 100 žmonių. Dabar vandenį iš čiaupo gerti uždrausta.

Nežinia kiek laiko žmonės gėrė užterštą vandenį. Mat arseno niekada iki šiol nebuvo net ieškota. Susizgribta tik po incidento Raseiniuose.

Pernai, geriamajame vandenyje ten irgi buvo rastas didelis kiekis arseno. Dabar kasmet tikrinamos net ir mažos vandenvietės. Per planinį patikrinimą arsenas ir aptiktas suvalkiečių vandenyje.

„Čia dabar galima sekančiai bandymais daryti. Bus nustatoma ar didėjimas, ar mažėjimas, tai tada galima irgi kažką tik spėlioti, kada buvo ir kiek maždaug to arseno. O kadangi anksčiau nebuvo tyrimų, tai pasakyti kada atsirado – neįmanoma“, – sakė „Sūduvos vandenų“ direktorius Gintautas Jankauskas.

Iš kur vandenyje atsirado žmogui kenksmingas cheminis elementas – aiškinamasi. Spėjama, kad arba vietovė, kurioje stovi vandens gręžinys, buvo smarkiai užteršta, arba arseną požeminiai vandenys atplukdė iš kur nors toliau. Gręžinys – daugiau kaip 100 metrų gylio.

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/978619/marijampoles-vandenyje-nuodingas-radinys

Šaltinis: tv3.ltTV3

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.