Namo Naujienos

Žvakelės sužibo ir senosiose Vilkaviškio kapinėse

499
0
DALINTIS

Vilkaviškio miesto bendruomenė lapkričio 1 dieną pakvietė visus uždegti po žvakelę senosiose Vilkaviškio kapinėse ir taip pagerbti čia palaidotus žymius mūsų krašto žmones. Bendruomenės nariai, kaip ir prieš metus, uždegė žvakeles ant kiekvieno kapo. Neliko nepastebėtas nė vienas, net ir jau seniai artimųjų netvarkomas, kapas.

Čia buvo palaidotas 1936 m. tarnybos metu žuvęs Gižų policijos nuovados viršininkas Liudas Lietuvninkas. Čia ilsisi aštuoni Lietuvos kariai-savanoriai, tarp jų ir Lietuvos kariuomenės kūrėjas Antanas Vaitkevičius, dalyvavęs mūšiuose su bolševikais ties Daugpiliu ir su lenkais ties Augustavu.

Čia palaidotas ir Vyčio kryžiaus ordinu apdovanotas Lietuvos kariuomenės 2-ojo ulonų pulko orkestro ka­pelmeisteris Janas Braunas (Jan Braun).

Tikimės, kad simbolinis žvakelių uždegimas senosiose kapinėse taps vilkaviškiečių pagarbos ženklu žymiems savo krašto žmonėms.

Dalius Nešukaitis, Vilkaviškio miesto bendruomenės pirmininkas

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.