Namo Naujienos

Kazlų Rūdos savivaldybėje gaisrą sukėlė palikta kūrenama krosnis ir netvarkingas dūmtraukis

413
0
DALINTIS

Šiemet dėl netvarkingų krosnių ir neišvalytų dūmtraukių šalyje jau kilo beveik 1200 gaisrų. Juose žuvo 14 žmonių. Dažniausia tokių nelaimių priežastis – žmonių aplaidumas ir neatsargumas. Nedaug trūko, kad ir lapkričio 7 d. Kazlų Rūdos savivaldybėje, Plutiškių kaime, pastogės būtų netekusios trys šeimos. Kad per jų namo stogą veržiasi liepsna, pavakary pastebėjo ir ugniagesiams pranešė gyventoja. Visi žmonės išėjo iš namo iki atvykstant ugniagesiams, o šeima su mažu vaiku prisiglaudė pas giminaičius.

„Gaisras kilo namo pastogėje, greičiausiai dėl netvarkingo dūmtraukio, – sakė Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Rytis Masys. – Kadangi gaisras kilo ne naktį ir gyventojai jį pastebėjo pakankamai greitai, gaisras neišplito, sudegė dalis namo stogo, vandeniu buvo sulietas pirmasis aukštas“.

Pasak šios valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniojo inspektoriaus Vito Iškausko, antrajame aukšte esančiame bute moteris užkūrė krosnį ir išėjo. „Netrukus pro kamino šoną ėmė veržtis dūmai. O kaminas aptrupėjęs, plytos išbyrėjusios, perdanga medinė, apšiltinta spaliais, krosnis netvarkinga. Namo gyventojai negalėjo prisiminti, ar kada valė dūmtraukį… Iš pirmame aukšte esančių butų gyventojai spėjo išsinešti daiktus, tačiau jų baldai buvo sulieti vandeniu. Kol kas jiems teks glaustis pas kaimynus ar gimines“, – sakė jis.

Pasak V. Iškausko, priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai nuolat važiuoja pas gyventojus, moko juos, kaip saugiai gyventi, pataria susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, įsirengti autonominius dūmų detektorius. „Bet dar nemažai yra namų, kurių gyventojai nelinkę rūpintis savo saugumu. Šiame name irgi nebuvo dūmų detektorių. Aplankyti žmonės dažniausiai pažada įsigyti detektorius, kai kurie jau ir turi juos nusipirkę, bet net neišpakuotus pasidėję į spintą… Šiemet jau yra buvę gaisrų, kai kaminuose degė suodžiai, bet dažniausiai tokie gaisrai kyla, kai smarkiai atšąla orai“, – sakė inspektorius.

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad prieš intensyvų kūrenimą būtina suremontuoti krosnis ir išvalyti dūmtraukius, užtaisyti krosnies ir dūmtraukio sienelėse atsiradusius įtrūkimus ir plyšius, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą, pavyzdžiui, iškloti keramines plyteles. Negalima malkų ir kitų degiųjų medžiagų džiovinti ir laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Negalima palikti besikūrenančios krosnies ar patikėti jos priežiūros mažamečiams vaikams. Taip pat patariama gyventojams, nelaukiant nelaimės, įsigyti bei gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. O kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

PAGD informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.