Namo Naujienos

Gelgaudiškio jaunimas nesiruošia žiemos miegui arba „Google iššūkis tavo mieste“

486
0
DALINTIS

Visą lapkričio 9 d. nuo 9 iki 17 val. Gelgaudiškio kultūros centre Atviroje jaunimo erdvėje vyko neįprastas interaktyvus WEB orientacinis žaidimas „Google iššūkis tavo mieste“, žaidybinis procesas WEB aplinkoje. Norint dalyvauti žaidime, reikėjo turėti bent vieną išmanųjį telefoną.

Veikla vyko bendradarbiaujant su VŠĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija (projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos).

Jaunimui teko ne miesto gatvėmis lakstyti, o internete, kur ieškojo paslėptos informacijos. Atlikę tam tikrus veiksmus, gaudavo kitą užuominą ir taip žaidė toliau. Galima buvo žaisti individualiai arba komandomis.

Dalyviai gavo nuotraukas, raktažodžius ir klausimus, susijusius su jais. Naudodami dalį informacijos ir gautus raktažodžius, dalyviai turėjo eksperimentuoti ir bandyti suprasti, kokiame puslapyje reikia apsilankyti. Dalis užduočių buvo susijusius su fake news, dalis su informacija apie duomenų saugumą. Dalyvaudami WEB orientaciniame žaidime, dalyviai smagia forma buvo priversti skaityti aktualią informaciją, ją apdoroti ir ja dalintis. Pagrindinė vertė ir nauda žaidėjams yra ta, kad jie žaisminga forma susirinko svarbios informacijos apie saugų elgesį internetinėje erdvėje, pagerino naršymo, duomenų atrankos įgūdžius, suprato, kaip galima patikrinti šaltinius. Geriausiai pasiruodžiusios komandos buvo apdovanotos išmaniaisiais prizais.

Kadangi projektas „Google iššūkis“ vyksta 8 miestuose, dalyviai sukūrė palinkėjimą ir užduotį, skirtą kito projekte dalyvaujančio miesto dalyviams.

Galutinės refleksijos metu dalyviai įsivardijo savo išmokimus, įvardijo mažiausiai 1 veiksmą, susijusį su saugumu internete, kurio imsis po šio projekto.

Gelgaudiškio AJE vadovė džiaugėsi, kad dalyviai įgyjo žinių ir gebėjimų saugiai bei kokybiškai naršyti internete, sugebės patikrinti šaltinius ir greitai susirasti reikiamos informacijos. Visa pilna veiklų ir užduočių diena neprailgo.

Dalyvavo 18 Gelgaudiškio AJE paauglių nuo 14 metų: Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai, Žiburio gimnazijos 3a klasės gimnazistai bei Lukšių Vinco Grybo gimnazijos Gelgaudiškio skyriaus 11 klasės gimnazistas. Pasinėrę į žaidimą, dalyviai net nesuprato, kad mokosi naudingų dalykų.

Dabar Gelgaudiškio AJE dalyvių laukia kelionė išbandyti savo jėgas ir sumanumą jau realybės erdvėje „Pabėgimo kambariuose“.

Gelgaudiškio kultūros centro projektų vadovė dėkoja neformaliojo ugdymo lektoriui Audriui Lauručiui bei su sudėtingomis IT technologijomis pasaulinio garso korporacijose dirbančiam Andriui Jurkšaičiui už naudingai ir įdomiai praleistą dieną su AJE dalyviais. Tokių susitikimų bus ir daugiau.

Gelgaudiškio AJE veiklos finansuojamos Jaunimo reikalų departamentu prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.