Namo Naujienos

Erasmus+ projektų suteikiamos galimybės moksleiviams

510
0
DALINTIS

Šiandienos jaunas žmogus, mėgindamas įvardinti savo asmenį, būtį ar vietą, jau neapriboja savęs tik nacionaliniame kontekste. Dabartinis jaunuolis nebemąsto lokaliai, save supranta ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio erdvėje. Todėl natūralu, kad jau gerą dešimtmetį vis auga susidomėjimas Erasmus+ kuriamomis programomis. Ši organizacija švietimo ir mokymo srityje siekia konkrečių tikslų: mokiniai kelia pagrindinių kompetencijų ir įgūdžių lygį, ypač atsižvelgiant į jų aktualumą darbo rinkai ir jų įnašą užtikrinant visuomenės sanglaudą, socialinės ar tautinės atskirties mažinimą. Išmoksta tikslingai mokytis ir sukauptas žinias ar kompetencijas, realizuojant save darbo rinkoje. Bet turbūt svarbiausia šių projektų nauda – galimybė pažinti kitų Europos šalių mokinių mąstymą, pažiūras, vertybes ar įsitikinimus. Čia jaunas žmogus tarsi nubraukia visas išankstines normas, kuria savo santykį su kitomis kultūromis, su atvira, galimybes teikiančia ir pažinti skatinančia Europa.

Spalio 22, lapkričio 2 dienomis trisdešimt Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos ir Virbalio skyriaus mokinių dalyvavo Slovakijoje organizuotuose Erasmus+ jaunimo mainų dviejuose projektuose: aktyvios pilietinės veiklos ir menų. Kartu su mokiniais iš Kybartų Erasmus+ programoje dalyvavo jaunuoliai iš Estijos, Slovakijos, Rumunijos ir Ispanijos. Dešimt dienų trukusios projekto veiklos mokiniams leido ne tik diskutuoti aktyvaus pilietiškumo ar meno temomis, dalintis tarptautine patirtimi, pažinti skirtingas kultūras, bet ir mokytis būti kartu Europoje, suvokiant savo galimybes, gebėjimus ir mokant juos tinkamai panaudoti. Pasiūlyti teorija ir praktika grįsti užsiėmimai suvienijo penkių skirtingų tautų jaunuolius, mokė lyderystės ir tolerancijos, galiausiai – tinkamai reprezentuoti savo šalį ar kraštą. Ne tik Europa, visas pasaulis vis garsiau kalba apie socialinės ar tautinės atskirties mažinimą ar netgi visišką šių ribų ištrynimą. Būtent

Kybartų K. Donelaičio gimnazijos informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.