Namo Naujienos

„Valstiečiai“ vėl ant įstatymo ribos: už valstybės lėšas reklamuoja biurą ar partiją?

754
0
DALINTIS
LVŽS Seimo narių biuro reklama Marijampolėje / 15min.lt

Kaip informuoja naujienų portalas 15min.lt, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė dar vieno skundo dėl Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių paslėptos reklamos. Šį kartą įkliuvo „valstiečių“ Seimo nariai iš Marijampolės – Kęstutis Mažeika ir Dainius Gaižauskas.
15min gautame skundo VRK tekste teigiama, kad galimi politinės reklamos pažeidimai padaryti Marijampolės mieste. Čia iškabinti „valstiečių“ Seimo narių biurą reklamuojantys plakatai, kurie nepažymėti kaip reklama, nenurodytas reklamos gamintojas ar iš kur paimtos lėšos.

„Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimą išrinkti Seimo nariai D.Gaižauskas ir K.Mažeika išsikabino reklaminius stendus Marijampolės miesto V.Kudirkos ir Kauno gatvėse. K.Mažeika yra LVŽS patvirtintas kandidatas į merus, o D.Gaižauskas LVŽS Marijampolės skyriaus pirmininkas“, – teigia skundo autoriai.

Plakatuose, kuriuose pristatomas Marijampolėje esantis LVŽS biuras, už K.Mažeikos ir D.Gaižausko nugarų matomi ir šio biuro darbuotojai, partijos nariai. Skundo teikėjų teigimu, šie partijos nariai bus ir kandidatai į Marijampolės savivaldybės tarybą, tad tai gali būti paslėpta net tik galimo kandidato į merus, bet ir viso sąrašo reklama.

„Akivaizdu, kad šie plakatai yra skirti kandidato į merus ir kandidatų į savivaldybės tarybą reklamavimui, jų žinomumo didinimui prieš rinkimus. Savivaldos rinkimų politinės reklamos laikotarpis jau prasidėjęs, tačiau šie stendai nėra niekaip pažymėti kaip politinė reklama, nenurodomas jų finansavimo šaltinis, kūrėjas, gamintojas, užsakymo numeris ir tiražas“, – teigiama VRK pateiktame skunde.

Teigia į reklamą žiūrintys labai atsargiai

15min susisiekus su vienu iš plakatų herojų, Seimo nariu, LVŽS Marijampolės skyriaus pirmininku D.Gaižausku, šis tikino, kad plakatuose reklamuojama ne partija, o biuras, kuriame žmonės gali gauti informaciją apie Seimo narių darbus.

„Mes kai kabinam kažkokias reklamas, rašom įrašus į feisbuką ar straipsnius, tai labai stipriai šitai žiūrime, atsargiai žiūrime“, – kalbėjo Seimo narys iš Marijampolės.

„Prieš kabinant kažkokius savo pranešimus ar plakatus, kad, svarbiausia, nebūtų partijos simbolikos“, – pabrėžė jis. „Bet mes, kaip Seimo nariai, su Seimo simbolika, mes turim teisę save reprezentuoti“, – pridūrė D.Gaižauskas.

Jis pripažino, kad stendai ir plakatai atsirado už Seimo narių parlamentinei veiklai valstybės skiriamas lėšas. Stendo nuomos kaina – 150 eurų mėnesiui.

Visą straipsnį skaitykite čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/valstieciai-vel-ant-istatymo-ribos-uz-valstybes-lesas-reklamuoja-biura-ar-partija-56-1067330?fbclid=IwAR1Ck6rGxTI1mdZoCAQiPbGmnwIDJdXcEXrThJO8lsGe8VQeAmRkO4l0JtQ&copied

Šaltinis: 15min.lt

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.