Namo Naujienos

Greitas ir saugus krovinių gabenimas iš Italijos: statistika ir perspektyvos

306
1
DALINTIS

Rusijai apribojus prekybinius ryšius su Europos Sąjungos, Vakarų valstybėmis, gana ženkliai kito krovinių judėjimo žemyne kryptys. Daugiausiai transportas Senajame žemyne juda šiaurės-pietų (ir atvirkščiai) kryptimis. Pagrindinės eksporto ir importo šalys – Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir, žinoma, Italija. Pastaraisiais metais itin didėjo krovinių iš Italijos į Lietuvą vežimo paklausa.

Paklausiausia paslauga – dalinių krovinių vežimas

Į Europos Pietus, o ypač – iš Pietų gabenamų krovinių srautai vis didėja, todėl vežėjai didina verslo apsukas ir gabena vis daugiau prekių iš Italijos. Labiausiai verslininkus dominanti paslauga – dalinių krovinių pervežimas iš Italijos. Kroviniai surenkami ne tik Italijos sostinėje Romoje, kituose pagrindiniuose miestuose – Milane, Neapolyje, Turine, Palerme ir kt. – bet ir mažesniuose Italijos miestuose. Kroviniai surenkami tiesiai iš siuntėjų – tai labai patogu, nes sutaupoma laiko. Transporto biržoje Cargo.lt galima atlikti detalią vežėjų, gabenančių prekes iš Italijos, paiešką.

Iš Italijos vežamos pačios įvairiausios prekės – nuo maisto iki drabužių, nuo įprastų iki negabaritinių bei pavojingų (ADR) krovinių, kuriems būtini specialūs leidimai. Italijoje daugelis vežėjų kompanijų krovinius surenka kasdien, todėl kroviniai į Lietuvą atgabenami per maksimaliai trumpą laiką.

Per kiek laiko atgabenami kroviniai iš Italijos?

Krovinių vežimo trukmė maršrutu Italija-Lietuva priklauso nuo įvairių faktorių, pavyzdžiui, krovinio tipo, dydžio, siuntėjo pageidavimų ir kt.:

  • Įprastai kroviniai iš Italijos atgabenami maždaug per 3 dienas (nuo 24 iki 48 val.).
  • Dažniausiai krovinius veža 2 vairuotojai, o siuntėjai gali stebėti krovinio judėjimo maršrutą.
  • Kai kurios kompanijos organizuoja reisus tam tikromis dienomis, pavyzdžiui, iš Italijos išvyksta antradieniais ir penktadieniais.
  • Prireikus gali būti organizuojama express paslauga. Tai reiškia, kad vilkikai išvyksta iškart, ne pagal standartinį įmonės tvarkaraštį.
  • Iš Italijos į Lietuvą atgabenti kroviniai šalyje paskirstomi dažniausiai tą pačią dieną (jei nebūtinas greitas pristatymas – per 24 val.).

Italija – viena didžiausių pasaulyje eksportuotojų

Stipriausi Italijos ekonomikos sektoriai – prekyba (didmeninė ir mažmeninė), transportas, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, pramonė ir kt. Prieš kelerius metus Italija buvo šešta daugiausiai produkcijos eksportuojanti valstybė pasaulyje. 56 proc. krovinių iš Italijos vežami į kitas ES šalis:

  • Vokietiją (13 proc.);
  • Prancūziją (11 proc.);
  • Didžiąją Britaniją (5 proc.);
  • Ispaniją (5 proc.).

Į JAV Italija eksportuoja 9 proc. produkcijos, į Šveicariją – 5 proc.

Italijos eksportas iš ir į Lietuvą

Remiantis Lietuvos statistikos departamento pateiktais duomenimis, 2016 m. eksportas iš Italijos į Lietuvą augo 16,9 proc. (atitinkamai iš Lietuvos į Italiją – 11,6 proc.). 2017 m. iš Lietuvos į Italiją eksportuota lietuviškos kilmės prekių už 495,1 mln. Eur. Tai atitinkamai 12,7 proc. daugiau nei ankstesniais metais. 2017 m. iš Italijos importuotų prekių vertė didėjo iki 133,5 mln. Eur (atitinkamai 9,9 proc., lyginant su ankstesniais metais).

Taigi, Italija – viena stipriausių Lietuvos prekybinių partnerių, o didžiausią krovinių srautą sudaro standartiniai daliniai kroviniai. Krovinių srautai labai priklauso nuo kompanijų dydžio, tačiau didžiosios  kompanijos maršrutu Italija-Lietuva kiekvieną savaitę organizuoja per 30–50 ir daugiau vilkikų reisų, tad rasti vežėjus, ypač per transporto biržas, tampa vis paprasčiau.

1 komentaras

  1. Svarbu ieskoti nauju rinku. Net jei viskas vyksta sklandziai su esamais partneriais, visuomet galima plestis, o bendradarbiavimui su Rusija ar bet kokiu partneriu nutrukus, netenka stabdyti visos veiklos. Be to, Europos salys yra ir patikimesnes ir suteikiancios gerokai paprastesnes bendradarbiavimo, gabenimo salygas

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.