Namo Gyvenimas

Nemokamos eglių šakos namams papuošti – gruodžio 20-ąją

305
0
DALINTIS

Ketvirtadienį, gruodžio 20 d., nuo 12 val. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai visoje šalyje gyventojams nemokamai dalins eglių šakas namams prieš šventes papuošti.

Jos bus dalijamos 120 akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vietų. Visą jų sąrašą galima rasti VMU tinklalapyje. Miškininkai gyventojų lauks pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, populiariose susibūrimo vietose.

Pernai miškininkai išdalijo daugiau nei 100 tūkst. eglišakių. Šią jau tradicija tapusią akciją Aplinkos ministerija remia nuo pat jos pradžios – 2009-ųjų metų. Ji buvo sumanyta skatinant žmones prieš šventes nekirsti jaunų eglaičių, nelaužyti jų šakų. Akcijai skirtos eglių šakos atvežamos iš paruoštų miško kirtimų valksmų, ir nė vienas medelis nėra nukertamas. Augančiomis žaliaskarėmis miškininkai ragina grožėtis gamtoje. Juk iki metro aukščio eglutė užauga tik per šešerius-septynerius metus.

Deja, vis dar atsiranda ilgapirščių, kurie slapčia nusikerta eglutę, kuri puoš namus tik kelias savaites. VMU, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į miškui daromą žalą, išleido vaizdo filmuką, raginantį miške tausoti eglutes ir leisti joms užaugti.

Šakų dalijimo vietos Marijampolės apskrityje:

Kalvarijos sav.

Kalvarija:   automobilių stovėjimo aikštelė prie bažnyčios iš Sodų g. pusės

Kazlų Rūdos sav.

Kazlų Rūda: Prie miesto kalėdinės eglės, aikštelė prie prekybos centro „Maxima“
Prie prekybos centro „Iki“, S. Daukanto g. 7

Antanavas:   Aikštelė prie Marijampolės ir Bagotosios gatvių sankryžos

Marijampolės sav.

Marijampolė: prie Kultūros centro, Vilkaviškio g. 2/ Kauno g. 3

Šakių r. sav.

Šakiai:  automobilių stovėjimo aikštelė, Nepriklausomybės g. 12
Kudirkos Naumiestis: prie seniūnijos, Dariaus ir Girėno g. 24

Vilkaviškio r. sav.

Vilkaviškis: automobilių stovėjimo aikštelė prie Vilkaviškio kultūros centro, Vytauto g. 28

AM informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.