Namo Aktualijos

Prabangus džipas Kazlų Rūdos savivaldybei – svarbiau nei įstatymai, spjovė ir į VPT

435
0
DALINTIS
Juliaus Kalinsko / 15min fotomontažas / Jeep Renegade ir Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos vadovas Valdas Kazlas

Kaip rašo naujienų portalas 15min.lt, R18 lieti ratai, juodas odinis salonas, 140 arklio galių – „Kazlų Rūdos komunalininkui“ tai jau statuso simbolis, todėl iš vietos įmonės nusipirko „Jeep Renegade“. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) neliko sužavėta – patarė nutraukti sutartį, tačiau savivaldybė ėmėsi gelbėti ne reputaciją, bet džipą: pamelavo VPT, kad sutartį nutraukė, bet tuo pačiu metu bando perduoti automobilį savo valdomam Socialinių paslaugų centrui. Džipas reikalingas, kaip aiškina valdininkai, lankyti rajono senjorus.

Dabar VPT jau žada eiti ir į teismą – ginti viešąjį interesą, nes atvejis vienas iš įžūlesnių.

Visureigis netgi ne naujas, o pagamintas 2015 metais. Jis iš vietinės UAB „Megaauto“ nupirktas už 14,4 tūkstančio eurų. Pirkimą organizavo savivaldybės valdomas „Kazlų Rūdos komunalininkas“.

VPT, įvertinusi pirkimą, iškart pastebėjo, kad reikalavimai nepagrįsti, tarpusavyje nesuderinti ir pertekliniai, todėl nepagrįstai riboja konkurenciją ir diskriminuoja tiekėjus.

Reikalauti lengvo lydinio ratlankiai R18, anot VPT, neturi jokios funkcinės reikšmės automobilio eksploatacijai. Diskiniai stabdžiai, minimalus 4,2 metro ilgis, 2,55 m ratų bazė, 2 litrų turbodyzelis – savaime nelemia funkcinių charakteristikų ir nepagrįsti. Kam reikalingas juodos odos salonas, galima paspėlioti. Netgi automobilio spalva nurodyta konkreti – sidabrinė.

„Jeigu Komunalininkas siekė įsigyti manevringą automobilį, turėjo reikalauti tam tikro automobilio apsisukimo spindulio. Jeigu siekė pravažumo, turėjo nurodyti reikalaujamą prošvaisą, pakilimo ir nusileidimo ar išilginio pravažumo kampus“, – tarp daugelio pastabų rašoma VPT išvadoje.

Netgi garantija nesuteikiama, nors buvo reikalaujama bent vienerių metų. Palyginimui, rinkoje yra naujų ekonominių visureigių su bent 3 metų garantija, kurių kainos prasideda nuo 10 tūkst. eurų.

VPT konstatavo, kad „Megaauto“ nepagrįstai buvo sudarytos palankesnės sąlygos, ir rekomendavo sutartį nutraukti.

„Kazlų Rūdos komunalininkas“ taip VPT ir informavo – sutartis nutraukta.

Tačiau tai pasirodė netiesa – visureigį savivaldybė bando perkelti į savo valdomą VšĮ Kazlų rūdos socialinės paramos centras. Tačiau dalis tarybos narių tuo pasipiktino.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/prabangus-dzipas-svarbiau-nei-istatymai-kazlu-rudos-savivaldybe-spjove-vpt-i-veida-662-1074916?

fbclid=IwAR0uhgJYMpug87tw6MFOk4aZTlglQypF0gqiHiChrbj2r4kqw0VBLiJsJq0&copied

Šaltinis: 15 min.lt

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.