Namo Naujienos

Į Lenkiją vežtos medinės sijos pasirodė esančios tuščiavidurės

460
0
DALINTIS

Buvo ką veikti – beveik dvi savaites muitinės pareigūnai ardė dar gruodžio 7–ąją Kybartuose sulaikytas beveik 200 medinių statybinių sijų. Į Lenkiją iš Lietuvos gabentą medienos krovinį muitininkams patikrinus mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, nustatyta, kad sijos tuščiavidurės, o viduje aptikta 700 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda. 

Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Pareigūnai dėl šio įvykio pareiškė įtarimus vienos iš Panevėžio baldų gamybos įmonės direktoriui ir sijas vežusio vilkiko vairuotojui.

Lietuvos – Lenkijos pasienyje patruliavę Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai krovininį vilkiką „DAF“ sustabdė gruodžio 7 d. apie 22 val. vakaro. Vairuotojas – panevėžietis R. K. muitinės patruliui deklaravo į Lenkiją vežantis vienos Vilniaus įmonės medinių sijų krovinį. Tačiau pareigūnams vairuotojo elgesys pasirodė įtartinas, tad medieną nuspręsta patikrinti Kybartuose, su muitinės mobiliosios rentgeno kontrolės sistema. Tiesa, iš pažiūros krovinys lyg ir neturėjo sukelti įtarimų: jo svoris atitiko deklaruotą, bet (kaip paaiškėjo vėliau) taip buvo tik dėl to, kad prie sijų papildomai buvo pridėti metaliniai antgaliai – sijų laikikliai. Kita vertus laikiklių skaičius – 138 vnt., visai neatitiko sijų (192 vnt.) skaičiaus.

Kybartuose patikrinus sijas rentgenu, nustatyta, kad daugelis jų gali būti tuščiavidurės, o jose įrengtos slaptavietės kontrabandai gabenti. Tačiau galutinai tuo įsitikinta tik po to, kai pro vilkiko puspriekabės dugną pragręžus vieną sijų, ant grąžto liko tabako pėdsakų.

Buvo pradėti sudėtingi sijų ardymo darbai, kurie užbaigti tik šiomis dienomis, o jų metu paaiškėjo, kad iš 192 vnt. sijų tik 48 vnt. buvo pilnavidurės. Pastarosiomis – vientiso medžio sijomis iš viršaus, apačios ir šonų buvo apkrautas tuščiavidurių sijų krovinys, šitaip mėginant jas apsaugoti galimo patikrinimo metu.

Iš viso pareigūnai medienos krovinyje rado 224 tūkst. pakelių įvairių rūšių baltarusiškų rūkalų „NZ Gold“, „Minsk“, „Fest“ (be banderolių). Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 700 tūkst. eurų.

Vėlesnio tyrimo metu paaiškėjo, kad tariama krovinio savininkė, Vilniuje esanti įmonė, nieko apie jį nežino, dokumentai suklastoti. MKT pareigūnai atliko kratas vienoje Panevėžio medžio perdirbimo ir baldų gamybos įmonėje iš kurios nuomojamo sandėlio į Lenkiją ir buvo išvežtas sijų krovinys.

Pastaroji skelbiasi turinti ypač modernią medžio džiovinimo ir apdirbimo įrangą, o didžiąją dalį savo produkcijos – ilgaamžių baldų, laiptų, kubilų – pirčių eksportuojanti į Skandinavijos valstybes, Vokietiją, Didžiąją Britaniją. 

MKT Kauno skyriuje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, vadovaujamas Kauno apygardos prokuratūros. Muitinės kriminalistai pareiškė įtarimus Panevėžio gyventojams – vilkiko vairuotojui R. K. ir minėtos įmonės direktoriui A. J. 

Jiems abiems skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Muitinės informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.