Namo Naujienos

Rimos Baukaitės piešinių paroda „Tylus malonumas“

332
0
DALINTIS

Gruodžio 7 d. Zanavykų muziejuje vykusio tradicinio padėkos vakaro „Ačiū, kad šalia esi“ metu atidaryta dailininkės Rimos Baukaitės piešinių paroda „Tylus malonumas“. 

Rima Baukaitė gimė ir augo Šakiuose. Baigė dailės studijas. Šiuo metu gyvena Klaipėdoje. Dirba Adomo Brako dailės mokykloje. Jau 35 metus moko vaikus piešimo ir grafikos meno. Piešia, tapo, kartais ir lipdo. Jos teigimu, viską, ką pati moka, stengiasi perduoti mokiniams: „Jie mokosi iš manęs, aš – iš jų“.

Dailininkė dalyvauja parodose, respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. Daug keliauja. Pati Rima  Baukaitė sako:  „Pieštukas yra mano kūrybos įrankis, lydintis mane visą gyvenimą. Pagaliau atėjo tas metas, kai galiu daugiau laiko skirti kūrybai, ieškojimams, todėl stengiuosi tai išnaudoti. Gyvenu prie Baltijos jūros, todėl kūryboje vyrauja jos pakrantės, akmenys, pėdsakai, paukščiai, medžiai, vėjo dvelksmas, erdvės pojūtis, įvairūs rasti daiktai, valtelės, žmonių šešėliai, bangos motyvai. Gilinuosi į kiekvieną smulkmeną, ieškau netikėtų kompozicinių rakursų, atlikimo technikos įvairovės. Aš vis dar mokausi ir ieškau, ieškau savo neatrasto pagrindinio motyvo. Eksperimentuoju, įvairiai jungdama technikas, ir nuolat piešiu.“

Zanavykų muziejuje Rimos Baukaitės personalinė paroda „Tylus malonumas“ veiks iki sausio 3 d.

Zanavykų muziejaus informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.