Namo Naujienos

Parodos atidarymas Zanavykų muziejuje

260
0
DALINTIS

Sausio 4 d. 15 val. bus atidaroma Marijos Stanulytės personalinė fotografijų paroda KAIROS.

Kairos (καιρός graikų. k.) reiškia dabartį, atspindi laiko kokybę. Tai priešingybė chronos (Χρόνος graikų k.) laikui, kurį nuolat skaičiuojame. Marija Stanulytė sako: „Tradicinėje fotografijoje man asmeniškai, susiveda Chronos ir Kairos laikas į vieną. Iš dviejų ar penkių minučių viskas virsta į Kairos. Laiką, kurio neskaičiuoju, praleisdama raudonai apšviestame kambaryje“. Parodos darbai – sidabro želatinos atspauduose užfiksuotas Islandijos kraštovaizdis ir Šv. Jokūbo (Caminho de Santiago) piligriminio kelio fotografijos. Per atvaizdus kviečiama pažvelgti į žmogaus pasąmonę. Stebėti ryšį su supančia aplinka, kasdienybe. Ritmiškos kompozicijos kviečia prieiti arčiau, siekia įtraukti į KAIROS laiką. Eksponuojami darbai, kaip ir parodos pavadinimas, kyla iš noro ne tik įsitraukti, bet ir kontempliuoti momentinį veiksmą.

Marija Stanulytė (1992 m.) gimė Šakiuose. Baigė Kauno taikomosios dailės mokyklą. Baigusi mokyklą, pasirinko laisvus metus ir juos skyrė kelionėms, atrado fotografijos mediją. Studijavo fotografiją J. Vienožinskio menų fakultete, Kaune (dėstytojai Petras Saulėnas, Dovilis Paliukas); Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo (ESMAE), Portugalijoje. Šiuo metu studijas tęsia Vilniaus Dailės Akademijoje. Dalyvauja grupinėse parodose, įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje, užsienyje; fotofestivaliuose KaunasPhoto, InterPhoto. Vasaromis veda fotografijos užsiėmimus vaikų stovyklose, aktyviai bendrauja su Kauno fotografijos galerija.

Paroda KAIROS Zanavykų muziejuje (Beržų g. 3, Tūbelių k., Šakių raj.) veiks iki sausio 23 d.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.