Namo Gyvenimas

Savipagalba – būdas padėti sau ir kitam

213
0
DALINTIS

Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybai jau tampa tradicija organizuoti kalėdinį savipagalbos grupės susitikimą metų pabaigoje. 2018 m. gruodžio 19 d. vyko 15-asis savipagalbos grupės susitikimas per metus. Susitikimo tema – „Gyvenimo prieskoniai“. Pasirinkta prieskonių metafora norėta išryškinti vertybines nuostatas, kurios yra mūsų veikimo pamatas, gerinant gyvenimo kokybę. Tačiau kaip jį susikurti ir kokie turėtų būti mūsų gyvenimo „prieskoniai“? Šiek tiek vanilės švelnumo, truputis cinamono jaukumo ir…?

Tęsinys, kurį sukūrėme su globėjais (rūpintojais) ir budinčiais globotojais paprastas: žiupsnelis atsakomybės ir meilės, truputis pagarbos ir išklausymo, šiek tiek rūpesčio, švelnumo, supratimo, paguodos ir viską pabarstome šypsena ir džiaugsmu. Susitikimo metu taip pat galėjome pamąstyti: kas yra svarbu, kas per tuos metus įvyko, ką naujo sužinojau ar išmokau, kas buvo sunkiausia, kas buvo gerai, ką buvo galima padaryti dar geriau, o gal kažką reikėtų pakeisti?

Savipagalbos grupėse laukiami visi rajono globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai. Šiose grupėse globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai keičiasi gyvenimiška patirtimi, analizuoja ją, siekia įsijausti į vienas kito sunkumus ir būti atrama kitam globėjui (rūpintojui), įtėviui ir budinčiam globotojui. Grupėje vyrauja stipri empatija, kuri padeda spręsti iškylančias problemas ar sunkumus kasdienybėje. Susitikimai pagrįsti bendrumo jausmo skatinimu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba. Svarbu, kad kiekvienas žmogus čia atėjęs turi galimybę pasidalinti patirtimi ir jis visada bus išklausytas. Globėjai, girdėdami kitų patirtis, geriau suvokia savo problemas ir pasirinkimo galimybes jas spręsti. Vienas iš svarbių dalykų, kurį suvokia globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai – kad dauguma gyvenimiškų situacijų priklauso nuo jų, jie prisiima atsakomybę už savo ir vaikų gyvenimą…

Žmonės, dalyvaujantys savipagalbos grupėse, yra ne tik pagalbos gavėjai, bet kartu ir pagalbininkai kitiems. Padėti kitiems – reiškia padėti ir pačiam sau.

Vilkaviškio r. švietimo pagalbos tarnybos mokymo specialistė
Sandra Pautienytė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.