Namo Naujienos

Kybartų „Saulės“ progimnazijoje gruodis – kalėdinių renginių ir kūrybinių dirbtuvių mėnuo

561
0
DALINTIS

Gruodis – ne tik pirmas žiemos mėnuo, išsiskiriantis ilgais ir tamsiais vakarais, bet stebuklingu artėjančių švenčių laukimo akordu, lyg orkestro vadovas, snaigių mostu užbaigia praeinančių metų kūrinį. Advento rimtis priverčia susimąstyti apie nuveiktus ar nespėtus atlikti darbus, apie galimybes ar neįgyvendintus tikslus. Tačiau geri ar blogi buvome, šaunūs ar nelabai, visi su nekantrumu laukiame gruodžio pabaigos – juk tuomet atkeliauja Šv. Kalėdos. Artėjant šioms šventėms, galvojame, kaip nudžiuginsime savo artimuosius, draugus, kolegas. O ir patys džiaugiamės, kuomet gauname ar randame stebuklingai po eglute atsiradusią dovanėlę. Vieni dovanų ieško prekybos centruose, kiti – pagamina patys. Kažin, ar rastume žmogų, kuriam nepatiktų dovanos? Taigi, gruodis neleidžia liūdėti – tokia jau ta dovanų ir kalėdinių staigmenų tradicija.

Mūsų progimnazijoje kasmet gruodis tampa kalėdinių renginių ir kūrybinių dirbtuvių mėnesiu. Nuostabiai ir originaliai išpuoštos progimnazijos erdvės nuteikia itin šventiškai. Šiemet gruodžio pabaigoje progimnazijos koridoriuose tvyrojo ir viliojantis kepinių kvapas – mokinius ir mokytojus, norėjusius įminti kepimo paslaptis, technologijų mokytoja mokė kepti kalėdinius meduolius ir juos dekoruoti. Šiais nuostabiais skanumynais vaišinomės visi ir dar namo parsinešėme. Skanumėlis…

Taip pat kartu su Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bendruomene gaminome veltos vilnos obuoliukus. Šiltas ir jaukus grožis – spalvoti obuoliukai – buvo dalijami Kybartų bažnyčioje vykusiame Adventiniame vakare. Gera prisidėti prie šventiškos nuotaikos.

Tradicinis gruodžio mėnesio renginys, suburiantis Kybartų „Saulės“ progimnazijos bendruomenės narius, yra devintus metus vykdoma akcija „Gerumo angelai“. Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su dailės ir etikos mokytojomis šiemet gamino druskos ir miltų angeliukus, o pradinių klasių mokinukai su savo mokytojomis bei vyresniųjų klasių tikybos pamokas lankantys mokiniai ir jų mokytoja – šventinius atvirukus. Keramikos būrelis nustebino originaliais kalėdiniais simboliais. Visas šis mokinių ir mokytojų rankomis sukurtas jaukus grožis prieš pat Šv. Kalėdas „nutūpė“ Kybartų įstaigų darbuotojų, kybartiečių ir miestelio svečių rankose.

Kaip ir kasmet, „Gerumo angeliukus“ mokinukams dalinti padėjo pailgintos grupės mokytoja ir pagalbos mokiniui specialistės. O į Gudkaimio senelių namus vežėme ne tik dovanėles – vykome su muzikos mokytojos vadovaujamu 5-8 klasių mokinių ansambliu, kuris kartu su Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazistais savo dainomis sukūrė šventinę nuotaiką. Gera, kai matai besišypsančius žmones, nes gera dalintis gerumu.

Ačiū visiems progimnazijos bendruomenės nariams, talkinusiems kūrybinėse dirbtuvėse.

Ingrida Linkevičienė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.