Namo Naujienos

Kairos. Fotografijų paroda

377
0
DALINTIS

Zanavykų muziejuje sausio 4 d. atidaryta Marijos Stanulytės fotografijų paroda. Iš Šakių kilusi menininkė kalbėjo, kad pasvajodavo apie parodą gimtajame Zanavykijos krašte, kol jos darbai dalyvaudavo parodose užsienyje ir kitose Lietuvos vietose. Marijos darbai eksponuoti grupinėse parodose, įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje ir užsienyje, fotofestivaliuose KaunasPhoto, InterPhoto. Vasaromis ji veda fotografijos užsiėmimus vaikų stovyklose. Aktyviai bendrauja su Kauno fotografijos galerija.

Marija Stanulytė gimė 1992 m. Šakiuose. Fotografija susidomėjo paskutiniais mokyklos metais. Yra tapusi Lietuvos moksleivių fotografijos konkurso laureate. Baigė fotografijos studijas J. Vienožinskio menų fakultete, Kauno kolegijoje (dėstytojai Petras Saulėnas, Dovilis Paliukas); taip pat Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo (ESMAE), Portugalijoje. Šiuo metu studijas tęsia Vilniaus Dailės Akademijoje.

Muziejuje eksponuojama personalinė M. Stanulytės fotografijų paroda KAIROS. Žodis kairos (καιρός gr. k.) reiškia dabartį, atspindi laiko kokybę. Jo priešingybė – chronos (xρόνος gr. k.) laikui, kuris tęstinis ir nuolat skaičiuojamas. Pasak Marijos, „Tradicinėje fotografijoje, man asmeniškai, Chronos ir Kairos laikas susiveda į vieną. Iš dviejų ar penkių minučių viskas virsta į kairos, laiką, kurio neskaičiuoju, praleisdama raudonai apšviestame kambaryje“.

Sidabro želatinos atspauduose užfiksuotas Islandijos kraštovaizdis ir Šv. Jokūbo (Caminho de Santiago) piligriminio kelio fotografijos. Per atvaizdus kviečiama pažvelgti į žmogaus pasąmonę. Stebėti ryšį su jį supančia aplinka, kasdienybe. Ritmiškos kompozicijos kviečia prieiti arčiau, siekia įtraukti į KAIROS laiką. Eksponuojami darbai, kaip ir parodos pavadinimas, kyla iš noro ne tik įsitraukti, bet ir kontempliuoti momentinį veiksmą. 

Paroda KAIROS Zanavykų muziejuje (Beržų g. 3, Tubelių k., Šakių r.) veiks iki sausio 23 d.

Zanavykų muziejaus informacija

Renginio nuotraukos – Vido Venslovaičio

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.