Namo Aktualijos

Vilkaviškio autobusų stoties statybai iš gyventojų kišenės bus atseikėta beveik pusė milijono

3110
16
DALINTIS

Jau kelerius metus niekaip iš vietos nepajudantis naujos Vilkaviškio autobusų stoties statybos klausimas pagaliau pajudėjo – ir gana netikėta kryptimi. Paaiškėjo, jog  tam, kad statybos darbai pagaliau prasidėtų, Vilkaviškio rajono savivaldybė prie projekto turi prisidėti 450 tūkst. eurų suma. Ši informacija sukėlė šurmulį socialiniuose tinkluose: beveik penkerius metus buvo teigiama, kad nauja stotis vilkaviškiečiams nieko nekainuos, todėl naujiena apie numatytą skirti beveik pusę milijono eurų iš gyventojų kišenės tarp vilkaviškiečių sukėlė pasipiktinimo bangą.

Priminsime, kad trečiadienį bendrovė „Kautra“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad jei savivaldybė „palaimintų“ projektą, kuriuo numatyta iš savivaldybės biudžeto skirti stoties statyboms minėtą sumą, statybos darbai galėtų būti pradėti jau kitą savaitę.

Naujienų portalas alfa.lt skaitytojams priminė, kad vykstant deryboms ir dėliojant planus dėl naujos stoties reikalingumo ir darbų, dar 2014 m. Vilkaviškio savivaldybės atstovai tvirtino, kad Vilkaviškio gyventojams ir savivaldybės biudžetui šios stoties statybos nekainuos – už viską sumokės „Kautra“, kuri iš esmės ir eksploatuos pastatytą stotį, teikdama vežimo paslaugas. Tačiau šių metų  sausio 17 d. Vilkaviškio savivaldybė gavo raštą iš „Kautros“, kuriame nurodoma – tam, kad bankai suteiktų finansavimą stoties statyboms, savivaldybė prie bendro projekto turėtų prisidėti bent 450 tūkst. eurų. Į šį raštą Vilkaviškio rajono savivaldybė sureagavo itin sparčiai – jau kitą dieną buvo parengtas projektas, kuriuo numatyta iš savivaldybės biudžeto skirti stoties statyboms minėtą sumą.

Tokie savivaldybės administracijos skubiai priimti sprendimai, sukėlę klausimų vietiniams politikams ir papiktinę gyventojus, šiandien buvo svarstomi savivaldybės tarybos posėdyje. Opozicijos nariai jau posėdžio pradžioje prašė šio klausimo svarstymą atidėti, nes projektas parengtas skubiai, neapgalvotai, o nauja gana painiai surašyta sutartis pablogina Vilkaviškio rajono savivaldybės padėtį: „Visi suprantame, kad Vilkaviškyje patogesnė ir gražesnė autobusų stotis  yra reikalinga, tačiau toks savivaldybės vadovų „šuolis“ sukėlė tikrą šoką ne tik Tarybos narių, bet ir plačios visuomenės tarpe. Vilkaviškio autobusų stoties statybos derinimo darbai vyksta jau nuo 2014 m. rugsėjo 26 d., tačiau iki šiol jungtinės veiklos sutartyse savivaldybės lėšų nebuvo numatoma, o savivaldybės ir UAB „Kautra“ vadovai visada tvirtino, kad autobusų stoties statybos darbai gyventojams ir savivaldybės biudžetui nekainuos, nes už viską sumokės UAB „Kautra“, kuri ir eksploatuos autobusų stotį, teikdama vežimo paslaugas.

Šiuo metu pateikiama naujos redakcijos Jungtinės veiklos sutartis tarp UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ ir uždarosios akcinės bendrovės „Kautra“, kuri iš esmės keičia visas sąlygas ir pablogina UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ ir tuo pačiu savivaldybės pozicijas visuose punktuose.

Jaučiamas mūsų valdžios bejėgiškumas ir nesugebėjimas atstovauti savivaldybės bei mūsų žmonių interesams“, – teigiama savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) koalicijos pareiškime.

Šis opozicijos prašymas liko neišgirstas, todėl minėtą pareiškimą pasirašę nariai nusišalino nuo klausimų, susijusių su stoties statyba, svarstymo. Dėl galimo interesų konflikto nusišalinus dar keliems Tarybos nariams, klausimą dėl autobusų stoties statybos liko svarstyti 16 narių.

Posėdyje dalyvavęs bendrovės „Kautra“ vadovas L. Skardžiukas, aiškindamas, dėl ko prašoma savivaldybės skirti lėšų,  priminė jau ilgą laiką besitęsiantį statybos projekto procesą, pasikeitusius finansinius niuansus, išbrangusias medžiagas ir kt. „Kautros“ vadovas pabrėžė, kad projektas tapo per brangus, todėl kai kurių dalykų, kurie buvo numatyti pradiniame projekto variante, teko atsisakyti, pavyzdžiui, prie stoties esančio parkelio teritorijos sutvarkymo.

Iš posėdžio salės pasišalinus beveik visiems opozicijos nariams, klausimų dėl projekto kilo tik Tarybos nariui D. Nešukaičiui. Jis taip pat perskaitė kolegos Tarybos nario G. Lukoševičiaus pareiškimą, kuriame siūloma, iš pagrindų keičiantis sutarties sąlygoms, tokią sutartį nutraukti ir skelbti naują konkursą. O už tą sumą, kurios prašo UAB „Kautra“, būtų galima sukurti tai, kas labiau atitiktų rajono žmonių lūkesčius, pavyzdžiui, pastatyti baseiną su laisvalaikio ir pramogų centru.

Tačiau G. Lukoševičiaus kvietimas balsuoti pagal sąžinę ir atstovauti rajono gyventojų interesams liko neišgirstas – tiek lėšų iš savivaldybės biudžeto skyrimui, tiek pačios autobusų stoties modernizavimo ir plėtros koncepcijos pakeitimui, tiek Jungtinės veiklos sutarties pakeitimui pritarė 13 tarybos narių, tai yra, daugumos balsais visi siūlyti projektai buvo priimti. Tai reiškia, kad, be visų kitų projekto ir sutarties pakeitimų, kurie, kaip teigė opozicija savo pareiškime, yra nepalankūs savivaldybei, iš gyventojų kišenės autobusų stoties statybai vis dėlto bus atseikėta beveik pusė milijono eurų.

O kokią naudą gaus rajono gyventojai, kaip klausiama Tarybos nario G. Lukoševičiaus pareiškime, dar neaišku. Kol kas akivaizdu, kad daugiausia naudos gaus UAB „Kautra“. Tai pat akivaizdu, kad Vilkaviškio valdžia eilinį kartą nesugebėjo apginti nei savivaldybės, nei pačių gyventojų interesų.

Redakcija

16 KOMENTARAI

  1. Kodėl UAB „Kautra“ buvo įšaldžiusi šią sutartį ir vis žadėjo, kad bus labai jau palanku Vilkaviškiui. O dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis ir mūsų vadovai tam nuolankiai pritarė, nors opozicija ir prašė geriau įsigilinti į sutartį, gal dabar jau ir nereikalinga tokia stotis. O plovyklos ir garažų atsisakė, nes nusipirko kitas patalpas. Štai kaip vadovauja privatus investuotojas ir už savo pažadus nenešdamas jokios atsakomybės. O nuolankūs „avinai“ tam pritaria. Kam nauda??? Pagalvokim visi.

  2. UAB NEBEREIKIA artėja galas Vilkaviškyje, tad jaučia bankrotą priešakyje, ir dar bando Neiberka kartu Kiaulakiu KIAULĖS metais šią kiaulystę iškrėsti. Gaila jog Vilkaviškio savivaldybės taryboje yra trylika kiaulių kurios balsavo už šį projektą ir taip išplaus ir taip skurdžių rajono gyventojų pinigus

  3. Jeigu po tokio sprendimo dar kas nors balsuos už dabartinius valdančiuosius, tai visiški bukagalviai. Juk tai akivaizdus žmonių apvaginėjimas, naudojantis valdžia

  4. Nuoširdžiai tikiuosi, kad šiuo sprendimu valdantieji pasirašė sau nuosprendį prieš pat rinkimus. Gal atsivers žmonių akys ir jie nepakartos daug metų darytos klaidos ir nebalsuos už tokius bestuburius gėdos neturinčius žmonių „atstovus“.

  5. Eilinį kartą socdemai nusišluostė kojas į vilkaviškiečių interesus plius dar ir apvogė. Jau 26 metus tęsiasi šis komunizmas, tikiu kad tai paskutinė šių vidutinybių kadensija.

  6. O Vilkaviškyje negalima iškelti bylos už ankstesnio susitarimo nevykdymą? Ir kreiptis į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo? Tuo pačiu Kiaulakio chebra patyrinėti

  7. Gavę lėšas 2019 bando kiek įmanoma istratinti iki rinkimų kol nuo lovio „jukš“ nepasake, pries galą visokiu projektų prigalvoji nors tiek metų tik savo šikes žiuri. Vyt tik tuos neiberkus su keuleakeis

  8. Daugelyje miestu prie autobusu stoties yra kazkoks prekybos centras, kuris uz leidima isikurti, renovuoja ar visiskai perstato autobusu stoti. Kodel cia stotis bus lyg ir Kautros, bet sitiek lesu skirs savivaldybe?

  9. Na jei jūs tikite Gelgotos komanda , tai nežinau , yra ten žmonių normalių, bet jie tikrai nepateks nes sarašo gale, žmonės iš inercijos surašo pirmus penkis net nepasidomėję, o balsuoja daugisusia pensininkai, brandaus amžiaus, taip kad jei papuls Lekešys , Plubinskas , bus dar baisiau, patikėkit, kirk Lekešys projktų įgyvendino tik rezultatų nėra, na ten dug tokių, taip kad mero nėra iškur rinkti,

  10. Paskaiciuokim kiek Neirbekos vadovaujama rajono valdzia ir jos isrinkta taryba Apgavo ir neygyvedino projektu IR visdar laukia rajono gyventojai Mano ziniomis keli pavyzdziai VILKAVISKY sporto komleksas sutartis su vilkasta uzkanservuota dalis pinigu isnaudota Vilkastos vadovas ir akcininkas VICEMERAS KIAULAKIS TIKSLIAU BUVES VADOVAS DABAR VADOVAUJA SUNUS KOL JIS VICEMERAS KAI PRALAIMES RINKIMUS NEIBERKA MANO NUOMONE GRYZ PRIE VILKASTOS REIKALU NORS ABEJOJU AR SIU METU JIS TUO NEUSEMA DABAR SU STOTIM GUDREI IS DURE SITIK METU VILKINTA O KA RINKIMAI BUS PRALOSTI KIEK GALMA ZMONEM PUDRYT SMEGENIS REIK ATEITY UZSITIKRINTI KITAS PAVYZDYS VIRBALIS Viesu erdviu sutvarkymas zadama kelinti metai Kiek buna metinis seniuno ataskaitinis jeme buna NEIBERKA IR DAR ATSVEZA KELIS RAJONO VADOVUS NU IR BUNA TARYBOS NARYS S LOPETA PRIKLAUSANTIS VALDANCIAJAI DAUGUMAI KARTU SU Z LASEVICIUM SENIUNU Nu ir pradeda zadeti zmonem makaronus kabinti Padarys ta ana taip ir bega meteliai valdzioj ALGAS GAUNA SILTOSE VIETOSE SEDI IR PAZADUS ZARSTO PROJEKTAM PINIGAI ISLEIDZEMI DARBU NEMATYTI NEI GALO NEI PABAIGOS CIA KELI PAVYZDZIAI O KIEK DAR JU YR NES KIEKVIENAIS METAIS PO SENIUNIJAS VAZINEJA IR PAZADUS DALINA O JUS ZMOGELIAI TIKEKIT O JIE ALGAS GAUNA UABUS SELPIA PELNUS DALINASI JUGI NE IS SAVO KISENES PINIGUS DALINA O IS NAIVIOS MOKESCIU MOKETOJU KISENES RINKIMAI ARTEJA BALSUOKIT UZ TOKIA VALDZIA IR NEVERKIT PASKUI KAD TIK VAGIA PAZADUS ZARSTO IR SAVUS REMIA

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.