Namo Kultūra

Zanavykų muziejus kviečia aplankyti fotografijų parodą „Užkulisiai“

280
0
DALINTIS

Fotografijų parodoje „Užkulisiai“ eksponuojami sutuoktinių Živilės ir Arūno Puodžiukų darbai, sukurti 2016 – 2018 m. Zanavykų muziejui vykdant ekspediciją „Tekstilės lobiai Zanavykų krašto bažnyčiose“. Jos metu buvo fiksuojami Šakių dekanato bažnyčių fasadai ir jų vidus. Ž. ir A. Puodžiukų bažnyčių fasadų fotografijos papuolė į knygą „Tekstilės lobiai Zanavykų krašto bažnyčiose“, o dalis vidaus fotografijų eksponuojama parodoje „Užkulisiai“.

Živilė ir Arūnas pasirinktose fotografijose bando atspindėti bažnyčių pastato grožį, kuris slypi tamsos ir šviesos santykyje. Žvilgsnyje per fotoaparato objektyvą pagauta šviesa, krentanti per bažnyčios langus, šešėliai senuose laiptuose „ant viškų“, senovinės spintos ir šėpos su liturginiais drabužiais ir tyli kaimo bažnytėlių zakristijų kasdienybė.

Parodoje eksponuojama 19 fotonuotraukų iš Gelgaudiškio šv. Kryžiaus Išaukštinimo, Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo, Kaimelio šv. Arkangelo Mykolo, Lekėčių šv. Kazimiero, Sudargo šv. Jono Krikštytojo, Paežerėlių šv. Angelų Sargų ir Paluobių šv. Angelų Sargų bažnyčių. Paroda veiks iki kovo mėnesio.

Zanavykų muziejaus informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.