Namo Naujienos

Alytaus teatras pristato legendinį „EŽIUKĄ RŪKE“ ir visai nevaikiškus „(NE)VAIKŲ ŽAIDIMUS“

361
0
DALINTIS
Spektaklis vaikams EŽIUKAS RŪKE. Režisierė Andra Kavaliauskaitė (foto ©Povilas Jaras Fotopo)

Vasario 14 d. Alytaus miesto teatras Marijampolės žiūrovams pristatys du spektaklius: Alberto Vidžiūno režisuotą spektaklį „(Ne)vaikų žaidimai“ (N-16) ir legendinį „Ežiuką rūke“ pagal Sergėjaus Kozlovo to paties pavadinimo knygą.

Sergėjaus Kozlovo apsakymų knyga „Ežiukas rūke“ iki šiol žadina daugelio žmonių vaizduotę. Vyresnieji puikiai prisimena pagal šią knygą sukurtą Jurijaus Noršteino animacinį filmą, kuris yra pripažintas geriausiu pasaulyje. „Ežiukas rūke“ atgimė ir Alytaus miesto teatro scenoje. Tik šįkart, pasak spektaklio režisierės Andros Kavaliauskaitės, rūkas yra tiesiog vaikiškos fantazijos gebėjimas laiką paversti žaidimu. Iš giluminių fantazijų gimsta nepertraukiamas žaidimas apie viską, kas brangu, kas miela, kas mylima. Tuo tarpu ežiukas visai nėra dygus, tai geraširdis berniukas, kuris suburia kiemo draugus ir kartu leidžiasi į nuotaikingą kelionę.

Vasario 14 d. vakarą suaugusius žiūrovus Alytaus teatras kviečia praleisti spektaklyje „(Ne)vaikų žaidimai“, kuriame gana realistinę šiuolaikinės šeimos karikatūrą kuria režisierius Albertas Vidžiūnas ir lietuvių rašytojas – dramaturgas  Herkus Kunčius.

Kiekvienas iš mūsų ankščiau ar vėliau susiduria su tuo, kas kasdieninėje kalboje vadinama ,,ne vaikų žaidimais“. Alytaus teatro vienos dalies spektaklyje „(Ne)vaikų žaidimai‟ tai virsta socialine drama, išryškinančia šiuolaikinės šeimos problemas. Šis spektaklis savyje talpina ir tėvų-vaikų santykių, ir jaunimo tarpusavio bendravimo aktualijas. Socialinis groteskas, koks skausminga bebūtų, yra būtinas, juk jaunas žmogus ypatingai jautriai reaguoja į aktualias, abejingumo, apsileidimo, skurdo ir girtuoklystės temas.

Spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai“ – tai atviras diskusijų laukas apie tai, ką mes kasdien stebime ir skaitome, kaip tai veikia mūsų mąstymą ir elgesį. Iš esmės, šis spektaklis yra tiltas žiūrovo link, kad jis leistųsi į diskusiją temomis, kurios neišvengiamai jį supa visu savo aštrumu, aktualumu ir (ne)kūrybiškumu. Tokiu būdu Herkaus Kunčiaus ir Alberto Vidžiūno bendras darbas tampa atsvara dabartinei pedagogikai, kuri orientuota į žinias ir pasiekimus, o ne į kritiškos asmenybės ugdymą. Spektaklio erdvė – daugiabutis ir aplink jį vykstantys ,,(Ne)vaikų žaidimai“:

…motina sprendžia kryžiažodžius # tėvas beria keiksmažodžius # virtualūs žmogeliukai žaidžia karą # šunys loja ant savo šeimininkų # šeimininkai dresuoja savo vaikus # pastarieji bendrauja tik su savo bendraamžiais ir bando žaisti visai nevaikiškus žaidimus…

Scenografiją ir kostiumus spektakliui kuria Artūras Šimonis, muziką – Antanas Jasenka. Vaidina  Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Andra Kavaliauskaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis.

Alytaus miesto teatro spektaklius Marijampolės dramos teatre kviečiame žiūrėti vasario 14 d.

12 val. spektaklis vaikams  „Ežiukas rūke“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

18 val. spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai“ (rež. Albertas Vidžiūnas).

Alytaus miesto teatro informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.