Namo Naujienos

Valstybės 101-ąjį gimtadienį atšventėme netradiciškai

274
0
DALINTIS

Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazijos bendruomenė prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Vasario 15 d. 1-8 kl. mokiniams vyko projektinė diena „Lietuvos valstybės atkūrimo reikšmė“.  Ši diena progimnazijoje –  išskirtinė, nes visos pamokos buvo skirtos linksmai, išradingai ir kūrybingai paminėti Lietuvos 101-ąjį gimtadienį. Visus mokinius  ir mokytojus lydėjo šventinės nuotaikos. Nuo pirmosios pamokos 1- 6 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose – kūrybinėse dirbtuvėse. Pirmoji netradicinė pamoka „Tik Lietuvai“ buvo skirta savo rankomis užauginti tikrą lietuviškumo medį, antroje pamokoje „Puošiu Lietuvą“ mokiniai kūrybingai ir spalvingai kūrė įvairiausius papuošimus: gėles, girliandas. Trečioje pamokoje „Istorijos valandėlėje“ teko visiems pasitikrinti savo žinias ne tik apie Lietuvos istoriją, bet ir apie mūsų rajono įžymias vietas. Neprailgo laikas ir „Dainų šalies“ stotelėje, kur teko suburti net naują mišrų mokinių chorą. O kur dar veiklos „Žaidimų“, ir „Tautinės juostos“ pynimo dirbtuvėlėse.

Po pirmosios klasės valandėlės apie Vasario 16-ąją 7- 8 kl . mokiniai kartu su auklėtojomis progimnazijoje ilgiau neužsibuvo ir iškeliavo į Kybartų kultūros centrą, kur stebėjo filmą „Tarp pilkų debesų“. 7-8 kl. mokiniai ruošėsi projektinei  veiklai pristatyti savo istorijos žinias, pamąstymus, išgyvenimus.

Visas kūrybines veiklas mokiniai kartu su kūrybinių dirbtuvėlių mokytojomis, auklėtojomis pristatė per paskutinę pamoką aktų salėje. Mums brangios spalvos – geltona, žalia ir raudona –  atgijo mokinių gražiausiuose kūrybiniuose darbeliuose.

Kaip smagu matyti tikras, nesuvaidintas mokinių emocijas, šypseną veiduose pasakojant apie savo atliktus darbelius. Koks emocijų antplūdis, kai visa mokyklos bendruomenė aktų salėje lyg vienas profesionalus choras atliko dainą „Tu Lietuva, tu mana“! Taip tik įrodėme, jog Lietuva – mūsų visų ir mes esame kartu.

Ši diena  progimnazijoje tikrai buvo išskirtinė. Vasario 16-oji atsiliepė kiekvieno širdyje,  nes visi mokiniai, mokytojai, visa progimnazijos bendruomenė buvo susitelkusi, vieninga ir įrodė, jog visi kartu galime išradingai  ir linksmai paminėti Valstybės gimtadienį. Įsitikinome, kad švęsti galima vis kitaip. Tik visi kartu norėkime ieškoti, kurti. Tada nei mes, mokytojai, nei mūsų ugdytiniai nesakysime, kad valstybinės šventės tradicinės, nuobodžios.

Gitana Katkevičienė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.