Namo Aktualijos

Pavojingas vilkaviškiečio pomėgis vos nesibaigė tragiškai

1531
2
DALINTIS
Nuotr. Raimundo Maslausko

Naujienų portalas tv3.lt primena apie pavasarinį gelbėtojų galvos skausmą – ant plono ledo vis dar lipančius poledinės žūklės mėgėjus. Savaitgalį per plauką žūties išvengta Vilkaviškio rajone. Vidury ežero įlūžo meškeriotojas. Gelbėtojai rizikavo ir savo gyvybe – bėgdami prie skęstančiojo, patys porą kartų įlūžo.

Vilkaviškietis Algimantas, parą praleidęs Vilkaviškio ligoninės reanimacijoje, perkeltas į vidaus ligų skyrių. Pavojaus gyvybei jau nebėra. Vyras vakar po pietų įlūžo prie Vilkaviškio esančiame Paežerių ežere. Ten meškeriojo.

„Kai Dievas nori pakenkti – atima protą. Vietoje to, kad būčiau ėjęs pakrante ar išėjęs į sausumą, nutariau pereiti tiesiai per ežerą. Nes kitoje pusėje ežero gyvename. Na ir įmoviau į eketę. Ką dabar“, – sako įlūžęs vilkaviškietis Algimantas.

Algimantas įlūžo vidury ežero. Tai yra beveik pustrečio šimto metrų nuo kranto. Vyriškis neslepia, kad jau buvo susitaikęs su mintimi, jog eketėje sušals mirtinai.

„Kai jau pabandžiau išlipti ir nepavyko, tai bandžiau šauktis. Net nelabai tikėjausi. Galvojau, kad kol iškvies, kol atitemps… Bandžiau laikytis ant to vandens ir šalau po „biški‘‘, – kalbėjo vyras.

Laimė, skęstančio vyro šauksmą išgirdo prie ežero pasivaikščioti atvykę žmonės. Jie iškvietė pagalbą. Vilkaviškio gelbėjimo tarnybos pareigūnai sako, kad vyro nuo kranto net nesimatė. Vilkaviškietis lediniame vandenyje jau buvo praleidęs pusvalandį, žmogaus jėgos seko.

„Pačio skęstančiojo nematėme, nes buvo labai toli. Žmonės nurodė, kurioje maždaug kryptyje. Tai visa laimė, kad skęstantysis rėkė. Tai pagal rėkimą pamačiau, kad jis ten tikrai įlūžęs yra“, – tikina gelbėtojas Saulius Čepulis.

Žmogus plūduriavo ant vandens, galvą pasidėjęs ant ledo. Iš tikrųjų, labai gerai elgėsi, kad nepanikavo, kad nenaudojo jėgų. Todėl galėjo ilgiau išbūti ant vandens“, – sako kitas gelbėtojas Mindaugas Savickas.

Gelbėdami poledinės žūklės aistruolį pareigūnai rizikavo savo gyvybe. „Bėgdamas porą kartų įlūžau, nes ledas vietomis labai plonas. Properšos“, – pasakoja gelbėtojas M. Savickas.

„Ledas, jau dabar pavasaris, jau ledo nėra. Jisai 5 centimetrai. O drąsiai ant ledo būtų galima lipti nuo 7-8 centimetrų, vienam žmogui. Taip kad, pasverkit savo hobį su sveikata ir gyvybe“, – tikina S. Čepulis.

Gelbėtojų perspėjimai užkietėjusiems žvejams nė motais. Štai ir šiandien, esant pliusinei temperatūrai, ant to paties Paežerių ežero sėdi meškeriotojai. Štai Kazimieras sako girdėjęs, kad vakar čia skendo žmogus, tačiau įsitikinęs, kad jam taip nenutiks, keiksnoja prastą žvejybą. Per keletą valandų – viena menka žuvelė.

„Tai kas, va matai kas darosi. Neinu ten, kur plonas ledas“, – sakė Kazimieras.

Vos per plauką mirties išvengęs Algimantas dėkoja gelbėtojams. Beje, poledinės žūklės mėgėją gelbėti tenka jau ne pirmą kartą.

Šiais metais ežeruose ir kituose vandens telkiniuose jau nuskendo šeši žmonės. Dar keturis gelbėtojams pavyko išgelbėti.

Visą straipsnį galite rasti čia: 

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/992020/mirtinai-pavojingas-pomegis-sauke-ir-lauke-mirties

Šaltinis: tv3.lt

TV3

2 KOMENTARAI

  1. Ne poledinės žūklės mėgėjas, o poledinis žvejys.
    Vertėtų apmokestinti tokį žvejų gelbėjimą ir apriboti teisę įsigyti žvejo bilietą. Čia ne nelaimingas atsitikimas, o liūto tampymas už ūsų. Tuomet mažiau bus lipančių ant ledo, o ištikimieji žvejybai stipriau papildys valstybės biudžetą.
    Priedo, BŪTINAI, kiekvienam žvejui įsigyti ir su savim turėti vandeniui atsparų mobiliojo ryšio telefoną, kad ir po ledu galėtų žinutę parašyti gelbėjimo tarnyboms ar Faceboke pasidalinti „polediniais selfiais“.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.