Namo Naujienos

VMVT kreipėsi į teismą dėl Marijampolės savivaldybėje nustatyto ūkinių gyvūnų kankinimo

190
0
DALINTIS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šią savaitę kreipėsi į Marijampolės apylinkės teismą dėl Ilgiškėlių kaimo gyventojo žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo.

Ūkininką nuspręsta patraukti administracinėn atsakomybėn, nes Marijampolės VMVT inspektoriai, ne kartą tikrinę jo galvijų laikymo vietą ir priežiūros sąlygas, visais atvejais nustatydavo rimtų pažeidimų. Ankstesnių patikrinimų metu buvo nustatyta galvijų laikymo, šėrimo, girdymo, registravimo, ženklinimo, pašarų saugos reikalavimų pažeidimų, šis ūkis buvo įtrauktas į padidintos rizikos subjektų sąrašą ir tikrinamas dažniau.

Po paskutinio VMVT inspektorių patikrinimo, kurį jie atliko kartu su Marijampolės savivaldybės administracijos darbuotojais, konstatuota, kad pažeidimų ūkio savininkas netaiso, todėl situacija gali tapti kritine.

Ūkyje patikrinimo metu buvo 15 įvairaus amžiaus galvijų, laikomų apgriuvusiuose statiniuose, iš kurių nebuvo šalinamas mėšlas, tad galvijams nėra sąlygų atsigulti. Be to, nesudarytos tinkamos šėrimo sąlygos – pašarai gyvuliams sumesti tiesiog ant mėšlo, pašarų atsargos supelijusios, apipuvusios, nuo praėjusių metų vasaros laikytos lauke, neapsaugotos nuo nepalankių gamtinių sąlygų. Pagal galvijų įmitimą konstatuota, kad jie šeriami nepakankamai, ne visi galvijai tinkamai paženklinti individualiais ausų įsagais, nevesta jų apskaita ir kt.

„Šis atvejis tik dar kartą įrodo, kad toli gražu ne kiekvienas gyvulių laikytojas objektyviai įvertina savo jėgas ir galimybes užsiimti gyvulininkyste. Šis ūkininkas dar 2016 m. buvo įpareigotas pastatyti naujus tvartus, tačiau pažadai liko netesėti, jam ne kartą buvo skirtos baudos už blogas galvijų laikymo sąlygas bei netinkamą jų registravimą ir ženklinimą. Taikytos daugkartinės administracinio poveikio priemonės nesudrausmino šio galvijų laikytojo, todėl šįsyk, ūkininkui piktybiškai nesistengiant pagerinti galvijų laikymo sąlygų, buvo nuspręsta kreiptis į teismą dėl jo veiksmų, kurie gali būti prilyginami žiauriam elgesiui su gyvūnais ir jų kankinimu“, – situaciją komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

Laukiant teismo sprendimo, Marijampolės savivaldybė drauge su Marijampolės VMVT specialistais sutarė nuolat lankytis ūkyje, pasirūpinti gyvulių šėrimu ir tinkamesnėmis jų laikymo sąlygomis.

VMVT informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.