Namo Kultūra

Minint Vydūno gimtadienį – knygos apie jį pristatymas Marijampolėje

110
0
DALINTIS

Kovo 22-ąją sukanka 151 metai nuo rašytojo, filosofo, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno gimimo. 2018-ieji metai, kai minėtos jo 150-osios gimimo metinės, buvo paskelbti Vydūno metais – visoje Lietuvoje, taip pat Karaliaučiaus krašte, Vokietijoje buvo suorganizuoti įvairūs renginiai, minėjimai, parodų atidarymai, išleistos kelios knygos apie jį.

Vydūno biografijos ir kūrybos tyrinėtoja Rima Palijanskaitė pernai išleido solidžią knygą „Vydūnas: regėjimai, darbai, atradimai“. Minint Vydūno gimtadienį, kovo 22-ąją, 15 valandą, Marijampolės P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su R.Palijanskaite ir šios knygos pristatymas. Renginį organizuoja Lietuvos Kristijono Donelaičio draugija.

Praėjusiais metais duodama interviu žurnalui „Donelaičio žemė“ apie šios ypatingos knygos gimimą, autorė pasakojo: „Vienu metu ieškojau atsakymų į klausimus religine (pasaulėžiūrine) tematika. Tuomet jau buvo išleisti keli Vydūno Raštų tomai. Mąstytojo požiūris į žmogų, tautą, pasaulį ir Dievą labai patraukė. Sužavėjo ir pati asmenybė. Taip prasidėjo Vydūno skaitymas. Netrukus susidomėjau mąstytojo leistais žurnalais, ėmiau rinkti Raštuose nepublikuotus jo straipsnius ir tekstus apie Vydūną. Mąsčiau apie mokslinį darbą iš vydūnistikos, ketinau tęsti studijas doktorantūroje, deja, nepavyko…

Vydūnas tapo labai artimas. Raštuose neskelbti jo publicistiniai straipsniai atrodė tarsi didis lobis. Taip gimė sumanymas leisti jo straipsnių rinktines. Sudariau ir parengiau penkias Vydūno knygas; rūpinausi ir jų išleidimu, ir jų platinimu – tokios naštos šiandien jokiu būdu nesiimčiau…. Dvi knygos („Pasikalbėjimai apie sveikatą“ ir „Asmenybė ir sveikata“) jau sulaukė antrojo leidimo. Buvau aktyviai įsitraukusi ir į Vydūno draugijos veiklą, kelerius metus buvau jos pirmininkė.

Artėjant Vydūno jubiliejiniams metams, peržvelgiau visus savo juodraščius ir nutariau parašyti bent knygą – apie mąstytojo asmenybę ir gyvenimą, kultūrinę bei kūrybinę veiklą“.

Visą pokalbį su R.Palijanskaite apie naująją knygą galima rasti „Donelaičio žemės“ 225 numeryje, 21 puslapyje (galima žiūrėti čia:)

Organizatoriai kviečia kartu paminėti didžiojo mūsų rašytojo ir filosofo gimtadienį, dalyvaujant šiame renginyje.

Šaltinis: http://www.donelaitis.info

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.