Namo Aktualijos

VPT nustatė: rekonstruojant Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštę, pažeistas įstatymas

4007
29
DALINTIS

Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – Tarnyba) atliko 2014 m. lapkričio 12 d. Vilkaviškio miesto J. Basanavičiaus aikštės rekonstravimo darbų pirkimo sutarties Nr. VPS-157, sudarytos tarp Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Kadoro konsultacijos“ (nuo 2015 m. gegužės 7 d. pakeitė pavadinimą į UAB „Urbasta“), UAB „Verslo bitė“, UAB „Lyderio grupė“, veikusių pagal 2014 m. spalio 8 d. Jungtinės veiklos sutartį Nr. KJS14/10/08-01, atstovaujamų UAB „Urbasta“ (toliau – Rangovas), vykdymo vertinimą.

Vertinimo išvadoje Tarnyba nurodė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija nesilaikė pirkimo sutarties nuostatų, neracionaliai naudojo darbų pirkimui skirtas lėšas ir tuo pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Tarnyba nustatė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija sumokėjo Rangovui visą Sutarties kainą (1 225 092,69 Eur su PVM) ir už tuos darbus, kurių Rangovas neatliko, t.y. Rangovas neprojektavo ir neįrengė Sutartyje numatytos aikštės dalies, esančios sklype J. Basanavičiaus a. 5, Vilkaviškyje, be to, nepastatė granito postamento prie J.Basanavičiaus skulptūros (specialaus laipto su nuožulnumu prie skulptūros pjedestalo).

Tarnyba konstatavo, kad Rangovas vengia taisyti darbų defektus garantiniu laikotarpiu, o Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija neatlieka defektų taisymo Rangovo sąskaita.

Tarnyba tai pat nurodė, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, nors ir kreipėsi į VĮ Statybos produktų sertifikavimo centrą dėl Rangovo veiklos įvertinimo, tačiau pati nesiekia ištaisyti defektų, kaip tai numatyta pirkimo sutarties 25 punkte, ir Rangovui nepateikia sąskaitų, netinkamai vykdo pirkimo sutarties priežiūrą. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos veiksmai yra formalūs, nesiekiantys ištaisyti Vilkaviškio miesto J. Basanavičiaus aikštėje atsiradusių defektų garantiniu laikotarpiu.

Skaitytojams pateikiame visą vertinimo išvados tekstą:

Redakcijos žiniomis, tikėtina, kad vertinimo išvadoje nurodytas neatliktų darbų apmokėjimo peripetijas toliau nagrinės ikiteisminio tyrimo institucijos.

Parengta pagal Viešųjų pirkimų tarnybos informaciją

29 KOMENTARAI

 1. Aš nesuprantu šito fenomeno! Pripažinti kaltais (jau ne pirmą kartą), bet vistiek visi ir toliau sėdi savo šiltose kėdėse, ir toliau švaisto mūsų mokėtojų pinigus….. gal sakau , UŽTEKS!
  Aš tikrai žinau už ką balsuosiu kovo 17 dieną.

 2. Suduvis.lt kiek Žilvinas jums atmeta pinigeliu už šitus straipsnius? 🙂 bukit geri, parasykit kaip is europiniu pinigu karaliaus kreslas pastatytas 😂😂🤦‍♀️

  • Tai musu visu reikalas,pinigai neturi buti svaistomi,aikste negrazi…..is tiesu pagalvokim uz ka balsuojam,o europos sajungos pinigus protingai panaudoti manau reikia sugebejimo.

   • Tikrai sugebėjo savo bizniui karaliaus krėslą naudoja, o pažiūrėkit kiek mokesčių sumoka, nuo ,83 000 vos 1700, ir kalba apie mokesčių mokėtojų pinigus, tie kur po 600 gauna, per metus sumoka apie 3000

  • Ponas, nusišnekat 😁Dar pasakykite, kad Žilvinas ir viešųjų pirkimų tarnybai pinigų „atsega“, kad tokias išvadas pateiktų 😁 ne Sūduvio reikalas aiškintis, už kokius pinigus verslas statosi, jei tik neima lėšų iš gyventojų kišenių, kaip tai akivaizdžiai ir atvirai daro rajono valdžia, bet, aišku, jei jūs su raudonais akiniais, tai to ir nepastebėsite, ir nesuprasite 😉

   • Na kodėl nereikia aiškintis? Kai iš sėkmingo verslo norisi tapti meru, kyla klausimų kodėl. Gal visgi tikra priežastis ne ta, kurią transliuoja? Kaip čia parašė vienas komentatorius, mokesčių valstybei sumokėjo ne tiek jau daug.

 3. Jei yra už kažkokią dalį neatlikus darbų sumokėti pinigai, įdomu, kokia įstaiga ir koks jos asmuo atliko techninę priežiūrą? Kažkaip nesinori tikėti, kad kvalifikacijos atestatą turintis asmuo rizikavo jo netekti?

 4. Jei iš tiesų taip yra, kaip rašoma, gerai kad rado, atgrasyti reikia nuo piktnaudžiavimo, bet ar šiuo atveju nenutiks, kaip kartais būna, kad tai viso labo prielaidos? Jau taip atsibodo tie visų reikalų žinovai, kurių dėka žmonės sudirgę ir pasiruošę vini kitiems gerkles perkąsti.

  • Rado tai rado, bet bėda, kad, kaip ir visoj Lietuvoj, atsakingieji išsisuks nenubausti. O gyventojai tokius dar ir palaiko, bjauru.

 5. Nemanau, kad čia tik prielaidos. VPT viešai paskelbė išvadą, kurioje juodu ant balto parašyta, kad Vilkaviškio rajono socialdemokratų – kleptokratų valdžia sumokėjo rangovui pinigus už neatliktus darbus Vilkaviškio m. aikštėje. Aš sudirgęs dėl tokių korupcinio pobūdžio valdžios veiksmų ir pasiruošęs perkąsti jiems gerkles, kai valdžiažmogiai vagia iš mano, mokesčių mokėtojo, kišenės.

  • Pagal matomą tekstą galima suprasti, kad ji per teismų karuselę dar neprasisuko. Ar kas buvo išaiškės kai pereis visas teismų instancijas. Tik keista jei taip buvo, kad net ta VPT, kuri viską tai filtruoja nepastebėjo, nei su antrankiais kokį valdininką kas išsivedė. Kaip čia taip tik dabar?

 6. Ale nale kaži kam atkatas nubyrėjo? A ne tik Vilkaviškio administracijiukams?(Vyriausias žinoma šiame „žaidime“ nedalyvavo. Jis nekaltas, aplinka kalt)

 7. Jei Gelgota laimės turės būti opozicijoje. Neužteks tų kur valdžioje nebuvo koalicijai sudaryt. Dabar buvusieji neabejotinai surems pečius. O gal vieni į kitus pirštais rodys ir susipeš kaip būna tokiais atvejais. Smagu bus žiūrėti su jei laimės su kuo Gelgotai pakeliui.

  • Sujaukė čia tas reikalas abiejų planus. Turės dabar blaškytis. Smagu bus stebėt. Auksiniais pasijutę balsai irgi turbūt turi didelį valdžios troškimą. Šitaip ruošėsi visi iš anksto, o dabar pabandyk sumesti klumpiais su tais ant kurių čia taip. Ai ai.

 8. Neiberką ginančius komentarus gali rašyti tik visai buki arba prie aferų prisidėję žmonės. Kur tik tas šventasis prikišo nagus, ten neaiškūs sandoriai. Didesnės gėdos kaip metai iš metų mūsų vaikams kišti buizą verdančius virėjus ir dar vaidinti nekaltą avinėlį nėra. Lobti vaikų sveikatos sąskaita – šlykščiau negu šlykštu.

  • Kas yra kas ir kas buki pasimatys kai bus peržiūrėti dokumentai. Anksčiau nei tai bus padaryta ką nors teigti kategoriškai yra tas pat kas pirštus kaišioti tarp durų. Gali paskui skaudėti.

 9. Kaip ir su auksiniais sauksciukais… Nubaus imones vadova keleta tukstanteliu, o raudonieji generolai issisuks lyg niekur. Kada ateis laikai, kai uz tokius reikalus pasodins bent keletai meteliu? Tragedija cia pas mus…. Geda!!!!!!!!

  • Turim drąsuolių – nei ten buvo, nei ką matė, ale viską žino. Praeis kažkiek laiko ir pamatysim kam po to bus gėda.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.