Namo Aktualijos

Vilkaviškiečiai tarė savo žodį – stebuklas neįvyko

1779
14
DALINTIS

Vilkaviškio rajone antrajame savivaldos rinkimų ture atmosferą kaitinusi politinė kampanija stebuklu nesibaigė. Panašu, kad daugumos vilkaviškiečių sprendimu rajono gyvenimas dar keletą metų tekės įprasta vaga –  išankstiniais VRK duomenimis, kovo 17 dieną vykusiame savivaldybių rinkimų antrajame ture mero rinkimus laimėjo socialdemokratų partijos kandidatas Algirdas Neiberka. Dabartiniam merui Vilkaviškio miesto ir rajono gyventojai skyrė 59,70 proc. balsų, jo oponentas Žilvinas Gelgota surinko 39,10 proc. balsų.

Kaimyninėje Marijampolės savivaldybėje antrasis rinkimų turas staigmenų taip pat nepateikė – socialdemokratas Povilas Isoda (60,78 proc. balsų) įveikė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Kęstutį Mažeiką (37,43 proc.), Kalvarijos savivaldybėje laimėjo dabartinis meras Vincas Plikaitis. Kazlų Rūdoje rinkimus į mero postą preliminariais duomenimis laimėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Už Jaunąją Sūduvą“ iškeltas kandidatas Mantas Varaška.

Vilkaviškio rajone rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 40,58 proc. balsavimo teisę turinčių rinkėjų. Aktyviausi mūsų rajone buvo Vilkaviškio rytų apylinkės rinkėjai (52,15 proc.) ir Vištyčio gyventojai (jų  balsavo 51,14 proc.). Neaktyviausi šį kartą buvo Paežerių (26,63 proc.) ir Pilviškių rinkėjai (26,45 proc.).

Priminsime, kad į savivaldybės tarybą daugiausiai mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, tad, greičiausiai, politinė kryptis šiame krašte dar bent ketverius metus nesikeis.

Ką gi, akivaizdu, kad dauguma vilkaviškiečių yra linkę užmerkti akis prieš kai kurias politikų „nuodėmes“ ir bristi į tą pačią balą. Nesiimsime vertinti, dėl kokių priežasčių taip yra – spręsti paliekame skaitytojams. Tačiau esamoje situacijoje džiugina  faktas, kad antrojo rinkimų etapo metu viešojoje erdvėje vykusios diskusijos parodė, kad Vilkaviškio rajone dar yra aktyvių žmonių, kuriems ne tas pats, kaip gyvensime. Belieka tikėtis, kad ateinančiuose rinkimuose tokių balsų bus dar daugiau – gal tuomet ir rinkimų rezultatai bus kitokie.

Parengta pagal VRK informaciją

14 KOMENTARAI

 1. O kas jau to posto nesiekia? Norėdamai pasirodyti kiek statybų pradėjo, griovė, vežė, pjaustė gabalais, kas toliau? Kad pabaigs – netikiu. Atsilikusiųjų kraštas. Gėda dėl tokių rinkimų.

 2. Labai gaila, kad gimtajame mieste 4 metus niekas nesikeis, liekame toje pačioje pelkėje, kai dažomi granito laiptai ir VPT naikina viešųjų pirkimų konkursų rezultatus.

  • Jau keičiasi. Kas keičiasi visi mato tai kritikuoti pokyčius buvo nevykęs pasirinkimas. Bandyti stabdyti irgi nebuvo rinkėjams suprantamas dalykas.

 3. čia suveike giminiu pazystamu kaimynu principas,todel kazka pakeisti kuo tolyn bus sunku.istikruju zmoniu skaicius mazeja jei surinkti pagalvokit 7000 balsu daug nereik,kiek socialdemokratu vilkaviski 500 gal ir dar daugiau padauginkim kiek turi broliu seseru tevu giminaiciu kaimynu. nu va ir rezultatas. sekmes

  • Tie kas šneka apie pokyčius ir juos daro, daro taip, kad jau visiems atsibodo ir išgąsdino. Žmonėms tokių pokyčių nereikia. Jie nenori tų, kurių neįmanoma prognozuoti.

  • Tikra tiesa,giminių balsai ir baimė dėl šiltų kėdžių dar ketverius metus neleis rajonui judėti pirmyn…ir kada žmonės supras,kad balsuodami už Neiberką išsirenka visai ką kitą

   • Taip issirenkam visai ka kita ir vadovauja tas kitas ir Neiberkai ir visiems,o mes visi tylim ir laukiam,o ko???????mirties ar pasikeitimo,manau vieni to ,kiti kito,kito kelio nera,dar daug nemastanciu.O gaila,nes daug kas nesulauks pasikeitimu.

 4. Lbai orogantiskas buvo kandidatas i Merus ponas Galgota,kaip ,,Santakos,,laikrastis rase Kovo 8 ja buvo rinkejoms dalinamos geles,kas yra VRK draudziama.Zinoma dabartinei valdziai smugi sudave Kybartu rinkejai,o delto,kad per 30 metu i Kybartus neatejo investicijos nesukurtos darbo vietos,iskyrus buvusioje gelzbetonio gamykloje pardavinejamos baltarusiskos trasos,kur dirba apie 11 zmoniu.Kybartai yra mirstantis miestas,taciau pasienio miestas,is Rusijos vartai i ES .Neveiklu turime seniuna,,tai ne Balbierius,kuris ziurejo miesto.O dar tos vaises surengtos pries rinkimus ,,Sveikatos,,klubo futbulininkams.Tad i Rinkimu Apylinkes daug atejo jaunimo,net tevus ir senelius atsivede.Kybartieciu protestas ,bus ispejimas,kad Kybartu nereikia ignoruoti.

 5. Ir prie ko čia žmogaus arogancija. Ji neparodo žmogaus sugebėjimų ar nesąžiningumo. O gėlės ir apsilankymas namuose, tai visai gerai, tik mes kaimiečiai tam priešinamės. Užsienyje tai yra įprasta.

 6. Kaip zmogus neisdrysta net savo vardo parasyti,tai ir bailumo pozymis.Pagal Rinkimu istatyma dovanoti geles rinkimu metu negalima,pasiklausk VRK.Kovo 8 ja geles galejome dovanoti savo zmonoms,motinoms,draugems.Nezinau kodel rinkejai nesidomi Istatymais,o Istatymo nezinojimas,neatleidzia nuo atsakomybes.O vadinti zmones ,,kaimieciais,,tai jau diskriminacija,O as gerbiu visus ir kaimiecius,inteligentus ir kitus,nes to ismoke tevai,mokytojai.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.