Namo Naujienos

Vilkaviškio rajone grožio paslaugas teikiantys objektai tikrinami nuolat

363
0
DALINTIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus specialistai (toliau – Vilkaviškio skyrius) 2018 metais pagal planą Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje periodinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę atliko 37 grožio paslaugas teikiančiuose objektuose. Patikrinimo tikslas – nustatyti, ar grožio paslaugų teikėjai laikosi visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų bei įgyvendinti priemones, mažinančias galimų pažeidimų skaičių, paslaugų teikėjams teikti metodinę pagalbą, juos konsultuoti visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimo klausimais. Kontrolės metu pažeidimai buvo nustatyti 1-ame grožio paslaugas teikiančiame objekte (nepildomas kosmetikos gaminių, kurių tinkamumo naudoti terminas yra ilgesnis kaip 30 mėnesių, pakuotės atidarymo datos registras, kosmetikos gaminiai naudojami nesilaikant tinkamumo naudoti terminų). Dažniausiai pažeidimų statistika neatspindi tikrosios situacijos grožio paslaugas teikiančiuose objektuose, dėl objektų perspėjimo prieš 10 darbo dienų apie planuojamus patikrinimus.

Naudodamiesi grožio paslaugomis paprastai tikimės tik teigiamų pokyčių – tiek išvaizdos, tiek nuotaikos. Grožio paslaugų teikėjai savo ruožtu turi teikti tokias paslaugas, kurios ne tik patenkintų šiuos lūkesčius, bet ir kurios nekeltų pavojaus sveikatai. Nerimą kelia situacija, kada ignoruodami medikų perspėjimus ir greito įdegio siekiantys asmenys griebiasi pačių įvairiausių gudrybių. Vieni guli soliariumuose, kiti geria morkų sultis, o yra ir tokių, kurie prieš saulės vonias odą apsipurškia vandeniu su jodu. Grožio paslaugas teikiančios specialistės po žiemos pabalusį kūną siūlo pagražinti specialiais kremais, losjonais, įvairiomis procedūromis ar net injekcijomis.

Primename apie paslaugas, kurios negali būti teikiamos grožio salonuose atliekant veido ir/ar kūno priežiūros paslaugas. Atsluoksniuoti odą (cheminiai šveitimai), koreguoti senėjančią odą ir gleivines konservatyviaisiais bei invaziniais metodais (mezoterapija, biorevitalizacija, trombocitų praturtinta plazma, užpildais, siūlais, botulino toksino injekcijomis), atlikti kitas estetines, kosmetines ir korekcines procedūras, koreguoti hiperhidrozę konservatyviaisiais, invaziniais (botulino toksino injekcijomis, jontoforeze) ir kitais metodais, atlikti odos fizinių ir fizinių-cheminių poveikių procedūras (fototerapiją, fotochemoterapiją, fotodinaminį gydymą), atlikti kitas lazerio ir intensyvios pulsinės šviesos procedūras yra gydytojo dermatovenerologo kompetencija. Šias ir kitas gydytojo dermatovenerologo kompetencijai priskirtas procedūras gali atlikti tik asmens sveikatos priežiūros specialistas (gydytojas dermatovenerologas) licenciją asmens sveikatos priežiūros veiklai turinčioje įstaigoje.

osmetikės kompetencijai priskiriamos tik higieninės (sveikatinimo rūšis, padedanti išlaikyti natūralų žmogaus kūno grožį profilaktinėmis priemonėmis išsaugant odos ir jos priedų fiziologines savybes) ir dekoratyvinės kosmetikos paslaugos. Tad žmogus, turintis odos sveikatos problemų, turėtų kreiptis ne į grožio saloną, o į gydymo įstaigą.  

Pastebėjus, kad grožio paslaugas teikiantys meistrai nesilaiko higienos reikalavimų arba buvo suteikta galimai nesaugi paslauga, prašome apie tai informuoti Vilkaviškio skyriaus specialistus, adresu P. Jašinsko g. 2A, Vilkaviškis, tel. 8 342 52 514 arba elektroniniu paštu vilkaviskis@nvsc.lt, marijampole@nvsc.lt.

NVSC Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.