Rekuperatorius ar mini rekuperatorius?

 Namuose turėti patikimą vėdinimo sistemą yra labai svarbu, nes taip galima užsitikrinti gerą orą namuose. Tačiau kai pasirinkimas yra labai didelis, gali būti sudėtinga padaryti gerą sprendimą, nes atrodo, kad visi turi pliusus ir minusus, tad neturintiems patirties, toks klausimas gali būti pakankamai sunkus. Todėl šiame straipsnyje norime aptarti du prietaisus, tai yra rekuperatorius ir mini rekuperatorius ir patarti, kuris variantas gali būti geresnis pasirinkimas.

Mini rekuperatorių privalumai

Kaip ir minėjome šiek tiek anksčiau, tikrai visos panašios sistemos turi savus pliusus, juos būtina žinoti, nes taip paprasčiau galima pasirinkti tokį variantą, kuris būtų pats geriausias jūsų namams. Tad jeigu rinksitės mini rekuperatorius, galėsite atrasti tokius privalumus:

  • Tylus veikimas, nes jis yra šiek tiek silpnesnis nei įprasti rekuperatoriai. Toks variantas geriausiai tinka mažoms patalpoms.
  • Tai gali būti pigesnis variantas.
  • Mini rekuperatoriai pasižymi efektyvumu, nes naudoja mažai energijos, vadinasi, elektros sąskaitos bus mažesnės.
  • Gana nemažas pasirinkimas, kas leidžia pasirinkti tokį modelį ir turimas funkcijas, kokių jums reikia.

Vėdinimoekspertai.lt – Vėdinimo sistemos namams ir biurui

Rekuperatorių privalumai

Kaip matome mini rekuperatoriai turi nemažai pliusų, todėl galima manyti, kad kitos vėdinimo priemonės tiek daug jų neturės, todėl daugeliu atveju šis įrenginys bus pasirenkamas dažniau. Tačiau ir rekuperatoriai turi nemažai pliusų, todėl apžvelkime juos trumpai:

  • Tinka didesnėms erdvėms ir gali žymiai efektyviau jas aprūpinti. Mini rekuperatoriai to padaryti negalėtų.
  • Dar didesnis pasirinkimas, nes dažniausiai žmonės renkasi juos didesnėms erdvėms, kad palaikyti tinkamą orą.
  • Skirtingos ir prieinamos kainos leis išsirinkti kiekvienam individualiai pagal keliamus lūkesčius ir galimybes jį nusipirkti.
  • Turi ne vieną papildomą funkciją, kurią galima pasinaudoti ir dar labiau pagerinti orą namuose.

Aišku, svarbu paminėti ir tai, kad kai kurie rekuperatoriai ir mini rekuperatoriai turi vienodus pliusus, todėl geriau kreipti dėmesį į skirtumų pliusus, nes tada pasirinkimą padaryti bus kur kas paprasčiau ir mažesnė tikimybė, kad pasirinksite netinkamą variantą savo namams.

Kuris variantas tinkamesnis?

Tikrai nėra nei vieno gero atsakymo, nes tokios situacijos yra individualios, nes kiekvienas gyvename skirtinguose namuose ar norime rekuperatorius pritaikyti skirtingose erdvėse. Pats geriausias sprendimas yra atsižvelgti į erdvę, kurioje gyvenate ir kokio norite efekto. Aišku, labai svarbu atsižvelgti ir į rekuperatorių parametrus, kad jie būtų ne per galingi ir per mažai efektyvūs. Kaip išsirinkti rekuperatorių galite sužinot paspaudę čia.