Sausas maistas šunims – kaip išsirinkti?

Šunims skirto maisto įvairovė yra labai plati. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – sausas maistas. Jis skirstomas į tam tikras klases bei pagal kriterijus. Sausas maistas šunims gaminamas atsižvelgiant į augintinio amžių, veislę, specialius poreikius bei gyvenimo būdą. Šie esminiai kriterijai yra labai svarbūs, norint užtikrinti sveiką augintinio gyvenimo būdą.

Sauso šunų maisto klasės bei sudėtis

Gera augintinio savijauta priklauso nuo tinkamai parinkto ėdalo. Sausas maistas šunims skirstomas pagal klases: ekonominę, premium bei super premium. Šios sauso maisto šunims klasės skiriasi produktų sudėtimi, kokybe bei kaina.

Ekonominės klasės sausas maistas šunims

Ekonominės klasės sausas maistas šunims yra pigesnis nei aukštesnės klasės ar aukštos kokybės šunų pašarai. Šie produktai dažnai yra mažesnės kainos, nes jie gaminami naudojant pigesnius ingredientus. Ekonominės klasės sausas maistas užtikrina minimalius augintinių poreikius.

Premium klasės sausas maistas šunims

Premium klasės šuns pašaras yra maistas, kuris yra įsitvirtinęs tarp ekonominės klasės (pigiausio) ir aukštos klasės (brangiausio) šunų pašarų. Šie produktai dažniausiai siūlo geresnę kokybę ir mažiau dirbtinių medžiagų nei ekonominės klasės pašarai.

Super premium klasės maistas šunims

Super premium maistas šunims yra aukščiausios kokybės produktai. Jie vertinami kaip vieni iš geriausių ir mitybos požiūriu išskirtiniai gaminiai. Super premium klasės sausas maistas šunims turtingas aukštos kokybės sudėtimi: natūralūs ingredientai, jokių dirbtinių medžiagų, vitaminai bei mineralai.

Gyvūno amžius, svoris ir veislė

Sausas maistas šunims turi būti pritaikytas pagal augintinio amžių, svorį bei veislę. Tai yra vieni iš svarbiausių kriterijų. Skirtingų amžiaus grupių šunys turi skirtingus mitybos poreikius.

Gyvenimo būdas ir aplinka

Sausas šunų maistas gali būti pritaikytas pagal jų gyvenimo būdą ir aplinką, kad atitiktų jų fizinio aktyvumo lygį, sveikatos būklę ir aplinkos sąlygas. Skirtingas šunų gyvenimo būdas ir aplinka gali turėti įtakos mitybos poreikiams, todėl svarbu pasirinkti tinkamą sausą maistą, atitinkantį šių veiksnių reikalavimus.

Praktiškumas

Sausam šunų maistui laikyti nereikia itin specifinių sąlygų. Tai yra gana patogus ir praktiškas augintinių maitinimo būdas. Sausas maistas šunims ilgai išlieka šviežias. Jį patogu dozuoti. Sauso maisto granulėmis patogu augintinį maitinti tiek namuose, tiek kelionės metu.

Specialūs šunų mitybos poreikiai

Jei šuo turi specialių sveikatos problemų, pavyzdžiui, alergijų, virškinimo problemų, širdies problemų ar kitų ligų, svarbu pasirinkti maistą, kuris atitinka jo specifinius sveikatos poreikius. Tokiu atveju gali būti reikalingas sausas maistas šunims, kuriame yra mažiau alergenų. Rekomenduojama rinktis aukščiausios klasės sausą maistą su papildomais vitaminais ir mineralais. Specialus maisto racionas reikalingas fiziškai aktyviems šunims. Rekomenduojama šiems augintiniams duoti daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų. Toks sausas maistas šunims  palaiko reikiamą energijos lygį ir tinkamą raumenų masę.

Sausą maistą šunims reikia rinktis atsakingai. Sveiko, subalansuoto bei kokybiško sauso maisto šunims patariama ieškoti specializuotose parduotuvėse. Patariama rinktis tik aukščiausios kokybės gaminius. Natūralus ir sveikas sausas maistas šunims padeda užtikrinti puikią augintinio sveikatą.