Namo Naujienos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija minėjo 105 metų jubiliejų

2375
0
DALINTIS

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija praėjusį penktadienį minėjo 105 metų jubiliejų. Šventinis  koncertas buvo skirtas ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir atvykusiems svečiams. Gimnazijoje tądien susirinko buvę mokyklos ugdytiniai, kurie su dabartiniais mokiniais dalinosi pedagoginėmis-pilietinėmis įžvalgomis. Pilietiškumo pamokas vedę mokytojai ir kitų mokyklų direktoriai dalinosi savo ilgamete patirtimi. Pamokos mokiniams patiko, nes buvo kiek kitokios nei įprastai, todėl visi mokiniai savo refleksijų metu apie naujus mokytojus išsakė daug pagiriamųjų žodžių.

Į šventinį koncertą atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, kitų Kybartų mokyklų direktoriai ir kt. Gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius pasidžiaugė, kad šis jubiliejus minimas kiek kitaip, nei buvo įprasta iki šiol. Kybartų seniūnas ragino visus buvusius ir esamus kybartiečius nepamiršti savo gimtojo krašto ir mokyklos: „Šioje mokykloje nesu svečias, o visus, kurie nepamiršot Kybartų, savo mokyklos, linkiu kaskart susiburti. Jūs visi esate laukiami“.

Šventinio koncerto-mokinių projektų pristatymo iniciatoriai – lietuvių kalbos mokytojai Nijolė Černauskienė ir Mindaugas Bučinskas – tapo ir koncerto vedėjais, kurie nusipelnė atskiro pagiriamojo žodžio.

Gimnazijos minėjime gimnazistams teko nelengva užduotis – pristatyti ir papasakoti apie pirmąsias mokyklas Kybartuose ir ne tik. Su užduotimi gimnazistai susitvarkė puikiai – vaizdinė medžiaga, kurioje buvo pateikti išsamūs faktai, tarsi bylojo apie tai, kad, nors ir būdami kybartiečiai, apie pačius Kybartus ir jų istoriją, deja, žinome ne viską.

Gimnazijos aktų salėje taip pat vyko mokinių paveikslų pleneras pavadinimu „Šviesa“, koncerto metu skambėjo vienos iš gimnazisčių dainos. „Į Vilnių išsivežu tiek daug įspūdžių. Tikrai savo mokiniams papasakosiu, kas vyksta Kybartuose, kokie gražūs renginiai, kokie aktyvūs mokiniai čia mokosi. Ačiū, kad pakvietėte!“ – koncerto metu savo įspūdžiais dalinosi viena lietuvių kalbos mokytoja iš Vilniaus.

Jau ne pirmą kartą lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Nijolės Černauskienės ir niekada žodžio kišenėje neieškančio lietuvių kalbos mokytojo Mindaugo Bučinsko duetas organizuojant renginius suspindi taip, kad, rodos, nebėra ko pridurti. Atrodo, viskas paprasta, kartais atrodo, kad neįmanoma, tačiau toks Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojų pavyzdys organizuojat ir vedant renginius turėtų būti sektinas ir kitiems. Visa laimė, kad tai mato dabartiniai ugdytiniai ir laimė tiems, kuriuos šie puikūs mokytojai moko.

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.