Namo Naujienos

Tiriamas žarnyno infekcijos protrūkis Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje

5617
0
DALINTIS

Kaip informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, protrūkio tyrimas pradėtas Marijampolėje, iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gavus pranešimą apie 13 sergančių vaikų, lankiusių lopšelį darželį „Vaivorykštė“ (Mokolų g. 11, Marijampolė). Marijampolės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai patikrinus šią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, nustatyta pažeidimų: netinkamai buvo laikomo žaliavos, sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai, trūko dezinfekavimo priemonių. Atrinktuose gamybinių paviršių plovinių mėginiuose nustatyta bakterijų e. coli, kas patvirtino nepakankamą higienos reikalavimų laikymąsi šiame maisto tvarkymo skyriuje. 3 darbuotojų bakteriologiniuose pasėliuose išaugo salmonella spp, 1 – campylobacter bakterijos.

Darželio darbuotojos, kurios, įtariama, galėjo tapti infekcijos nešiotojomis, laikinai nušalintos nuo darbo, gydosi. Lopšelio- darželio administracijai nurodyta atnaujinti gamybos inventorių, plauti ir dezinfekuoti patalpas, įrangą, užtikrinti darbuotojų asmeninės higienos ir sveikatos kontrolę.

Tyrimas protrūkio priežasčiai nustatyti tęsiamas, stebimi vaikai, laukiama epidemiologinės išvados.

VMVT informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.