Namo Aktualijos

Renovacija: kiek kartų galima permontuoti langus?

2088
7
DALINTIS

Vilkaviškio rajono valdžia, vos pradėjusi renovuoti daugiabučius, buvo apdovanota už proveržį šioje srityje, tad tempo ir toliau lėtinti neketina. Daugiabučių renovavimo darbai įgavo pagreitį ir iki tol besipriešinusiuose Kybartuose – šiuo metu renovuojamas Č. Darvino g. 11 namas.  Šio namo gyventojai anksčiau buvo atsisakę renovacijos, tačiau dabar priversti su tuo susitaikyti, nes darbai jau įsibėgėję. Namo atnaujinimo (modernizavimo) statybos rangos darbus 2016-06-17 nupirko UAB „A. Žilinskis ir ko“. Darbai eina kaip iš pypkės, tačiau gyventojai mato problemų, o jų niekas negirdi.

Redakcijai šio namo gyventojai pasiskundė jų akimis nekokybišku vienu iš pagrindinių darbų – plastikinių langų montavimu- balkonų stiklinimu. Namo gyventojas Vytautas Valiokas papasakojo apie kasdien matomus ir vangiai sprendžiamus nesklandumus: „Neišmatuoti balkonai, visur plyšiai, tada pridūrinėja visokiom atliekom. Netinka didžiųjų balkonų langų palos, langas atsidaro tik 15 centimetrų, nes jau remiasi į kito lango rankenėlę. Tinkamai neparuošti projektai.“

„Buvo planuota stiklinant balkonus plastikiniais kampais paslėpti balkonus laikančias sijas, tačiau jos pabėgę 22 centimetrus į šoną. Ta sija taip ir matosi pro langą, o tie plastikiniai  lopai bereikalingai kitur uždėti. Darbininkai – lenkai, vieną dieną vieni, kitą – jau kiti. Vieną aukštą vieni stiklina, kitą – jau kiti. Vienam aukšte atidaromas langas, kitam – jau ne,“ – renovacijos ypatumais dalinosi kiti namo gyventojai. – „Santechnikai – žemaičiai – labai gerai dirba. Matosi, kad jie tikri darbininkai, dirba planingai. Gerai dirba ir kita lenkų komanda, kurie šiltina namą putų polistirolu – darbą pradeda nuo 7 ryto. O jau kur langus deda – tikrai ne specialistai, vienas sako „aš – stogdengys“, kitas – moksleivis, trečias ir tik nuo traktoriaus paimtas iš  Vižainių.“

Kaip galima suprasti iš gyventojų skundų, didžiausia problema – balkonai. Tai išmatavimai netinka, tai ne tos spalvos sudėtos, o inžinierė namo gyventojams į skambutį atsakė: „Oi, teisingai, jie ne taip padarė, tai išardys“. Tad kodėl laiku neapžiūrėjus ir nepaaiškinus darbininkams?

„Sėdėkit šalia ir rodykit arba paskirkit žmogų priežiūrai, ar administruojančios įmonės kokį gatvės darbuotoją – ir tas turbūt geriau išmanytų už tariamus specialistus. Jie dirba, negali sakyt, kad dykaduoniauja, bet nėra specialistai. O mūsų pastabos niekam nerūpi, jeigu sudėtinga net administruojančios įmonės vadovą prisikviesti,“ – teigia gyventojai.

Kybartuose renovaciją prižiūrinčios UAB „Kybartų darna“ vadovas Egidijus Ausiejus  susirinkimo metu daugiabučio gyventojams žadėjo, kad blogai sudėtus langus pakeis. „Bet juk jie jau buvo statyti, tvirtinti ir sandarinti, tai antrą kartą juos statant šiluminė varža nebus tokia pati, kaip naujų, o jau kaip naudotų. Lengva pasakyti, kad išardysim, bet nevertina žmonių darbo, neskaičiuoja darbo užmokesčio, užtat ir išauga statybų kaina,“ – piktinasi kiti namo gyventojai.

Anot renovuojamo namo gyventojų, administruojančios UAB „Kybartų darna“  direktorius Egidijus Ausiejus vengia žmonių ir atsakomybės, atsainiai žiūri į kokybę ir aklai tiki renovacijos stebuklais, tačiau jis sutiko suduvis.lt redakcijai paaiškinti, su kokiomis problemomis susidūrė ir kaip ketina jas spręsti: „Montuotojai paprasčiausiai sumaišė, sumontavo ne tuos langus, tai dabar jie atvažiuoja, viską išmontuoja ir pagal konkrečius brėžinius langai bus naujai montuojami. Tie langai nesugadinti, tik sumontuoti ne toje vietoje, kur turėjo būti sumontuoti.“

Anot administratoriaus, čia menkos problemos ir jos išsprendžiamos, tačiau jeigu ne gyventojų pastabumas, ir jų nors ir minimalus, bet vis šioks toks supratimas apie langų montavimą, tai vargu ar kas nors būtų iškėlęs ir pradėjęs spręsti šitas problemas. O vis dėlto statybos techninės priežiūros kaina – 2% nuo statybos darbų kainos. Taigi, ar namo gyventojai, mokėsiantys dvidešimt metų už visas namo renovacijos investicijas, gali būti ramūs, kad jų pinigai nebus iššvaistyti,  o jie patys neliks apmulkinti kažkam reikalingo „proveržio“?

Laura Čižauskienė

Autorės nuotraukos

7 KOMENTARAI

 1. Vistycio 36 nama renovuos Zilinskis Ir CO UAB.Pas mus susirinkimuose dalyvavo daugiausia moterys.Is namo gyventoju geriausiai nusimano A.Zilinskas,reiks i pagalba kviestis V.valioka,kuris jau igavo patirties.Musu name net rusiu lubos bus apsiltinamos ir tas malonumas kainuos apie 18 tukst Euru.Nesuprantu,pamatai bus apsildyti,langeliai bus sudeti,sklepu durys sarvuotos ir sandarios.Butu gerai<kad Suduvio zurnalistai atsilankytu,kaip ir musu nama renovuos.gerbiu ponia Cizauskiene ir kitas zurnalistes,kurioms rupi Kybartu gyventojai.

 2. Č. Darvino 42 namą lygiai taip pat renovavo. Tai rankena ne toj pusėj langų, tai aplink langus juostelės nereikalingos, tai per mažą langą “priaugina” plastiko atliekomis. O į skyles pripurškia putų, kurios tikrai neapšildys namo iš lauko pusės. O darbų vykdytojai tikrai nesukalbami.

 3. Mieli kybartieciai,ar nelaikas pona UAB,,Darna,,Direktoriu pona.E.Auseju isleisti i uztarnauta poilsi.Juk gyvenimas trumpas,zmogus pagal istatyma privalo pailseti.Nepakeciamuju nera,nes jaunimas ir ,,Emigruoja,,kad pensininkai dirba.

  • Aš sutinku ,kad suėjo pensijinis amžius ir laikas pensiją , bet kad pensijos Lietuvos tai labiau panašios pašalpą ir dirba pas mus pensininkai kol su karstu išnęša iš darbovietės , o jaunimui nieko nebelieka kaip emigruoti …..Gaunasi užburtas ratas ,kurio neišsprendžia mūsų renkamos valdžios.

 4. Siūlyčiau redakcijai pasidomėti renovacijos 1-o etapo eiga Vilkaviškyje. Treti metai renovuoja penkis namus…o ir pabaigos nematyti. J. Basanavičiaus aikštė Nr. 2; 4; du namai Nepriklausomybės gatvėje…Darbus atlikinėjo ,,Užupio statyba,, ir subrangovai : lenkai, bomžai, žmonės nuo gatvės ir iš darbo biržos. Panašu, kad Kybartuose situacija kartojasi…

 5. Na aš irgi dalyvavau susirinkimuose dėl Vištyčio gatvės daugiabučių renovacijos ir galiu pasakyti, kad žmonės buvo verčiami pasirašyti, gąsdinant tuo , kad ” jei nepasirašys – nuims kimpensacijas”.
  Tik tokia maža smulkmena , nežinojau , kad kompensacija suteikiama iki mirties. O tiksliau tariant , ponas Ausiejus žmonėmis pažadėjo, kad Lietuvoje niekas nesikeis ir mokėti už renovaciją nereikės. Todėl dabar tikiu , kad Lietuvoje gyventi “gera”!

  • Naivūs mes žmonės būtų galima daug ką pasakyti apie “pažadus ” bet laukia kerštas ,nes ranka už ranką ką jūs dar nematote ?

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.