Namo Naujienos

Projektas „Lietuvos šimtmetis – Lietuvos muziejų eksponatuose“ Marijampolėje

1118
0
DALINTIS

Lietuvos dailės muziejaus (LDM) filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) 2017 m. pradeda įgyvendinti projektą „Lietuvos šimtmetis – Lietuvos muziejų eksponatuose“. Projekto metu 22 muziejuose fotografuojami ir skenuojami eksponatai, susiję su Lietuvos valstybės atkūrimu ir valstybingumo įtvirtinimu. Sukurtas skaitmeninis turinys bus pateikiamas į Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) duomenų bazę, paskelbiamas portale www.limis.lt, pateikiamas į Lietuvos nacionalinį kultūros paveldo portalą www.epaveldas.lt ir į pagrindinį Europos kultūros paveldo portalą www.europeana.eu.

LIMIS portale bus sukurtas parodų ciklas „Lietuvos šimtmetis – Lietuvos muziejų eksponatuose“, kuriame lietuvių ir anglų kalbomis bus pristatomi reprezentatyviausi, aktualiausi, labiausiai Lietuvos valstybingumo atkūrimą ir jos pagrindų stiprinimą iliustruojantys eksponatai (sukuriama po 1 virtualią parodą iš kiekvieno projekte dalyvaujančio muziejaus projekto metu sukurto skaitmeninio turinio).

Vykdant šį projektą LDM filialo LM ISC LIMIS atstovai apsilankė Marijampolės kraštotyros muziejuje. Čia fotografas Tomas Kapočius nufotografavo apie 300 eksponatų (grafiko R. Karasninkevičiaus darbai, sidabro lobis, keramika, lovatiesės), skenuotoja Ieva  Petkevičiūtė nuskenavo 176 eksponatus (R. Krasninkevičiaus grafikos darbai, įvairūs dokumentai).

Šis projektas yra 2015–2016 m. vykdytų projektų tęsinys. Ankstesni projektai buvo labai sėkmingi: jų metu mobiliosios skaitmeninimo grupės aplankė daugiau kaip 30 muziejų ir suskaitmenino per 6 000 eksponatų.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Odetos Černauskaitės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.