Namo Naujienos

Tarp ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų – „Aušros“ gimnazistai

406
1
DALINTIS

Balandžio 13 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Tarp penkių pirmos vietos laimėtojų ir mūsų gimnazijos ketvirtokas Vilmantas Runas už darbą „Grafeno baterijų gamyba ir tyrimas“ (darbo vadovė Irena Skamarakienė). Darbo tikslas – pagaminti, ištirti savybes ir praktiškai panaudoti grafeno baterijas (superkondensatorius).

Antrąja vieta džiaugėsi ir trečiokė Viktorija Staneikaitė (darbo vadovė Daiva Paškauskienė) už darbą „Bakterijų ir augalų išskirtų medžiagų poveikis Fusarium grybo augimui“, kurio tikslas nustatyti mikroorganizmų bei augalų ekstraktų ir antpilų priešgrybinį aktyvumą Fuzariozės grybui in vitro. Viktorijai atiteko ir vienas iš trijų Valstybinio patentų biuro apdovanojimų.

Pirmosios vietos laimėtojai, taigi ir Vilmantas, tampa kandidatais atstovauti Lietuvai 2018 m. jubiliejiniame 30-jame ES jaunųjų mokslininkų konkurse, rugsėjo 14–19 dienomis vyksiančiame Dubline. Kas važiuos į Dubliną, paaiškės gegužės mėnesį, kai jaunieji mokslininkai atsiųs patobulintus darbus.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Paškauskienė

1 komentaras

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.