Namo Aktualijos

Kaimynų nesantaikos priežastis – prie daugiabučio augančios tujos

1703
0
DALINTIS

Posakis, kad artimas kaimynas – už tolimą giminaitį artimesnis, visiems gerai žinomas, ypač tada, kai jį sutinki kone kasdien gyvendamas nuosavame name. Darni kaimynystė svarbi ir daugiabučių namų gyventojams, kuriame kaimynų tiek, jog kartais nuomonės dėl paprastų dalykų išsiskiria arba, kaip sakoma, kelią netikėtai perbėga juoda katė.

Į redakciją kreipėsi kybartietė Rasa (vardas pakeistas), kuri skundėsi, jog šalia daugiabučio  (Darvino gatvės 46-to namo) augančios tujos tapo nesutarimų su kai kuriais kaimynais priežastimi. Moteris pasakoja, kad per daugelį metų nemažai pasistiebusios tujos buvo sodintos dėl namų aplinkos grožio ir tvarkingumo. Jos niekam netrukdė iki tol, kol gyveno pirmieji šio namo gyventojai. Tačiau vyresniems žmonėms iškeliavus anapilin ir atsikrausčius naujiems namo gyventojams, kiekvienais metais augančios tujos, pasak kybartietės, pradėjo trukdyti matyti kieme stovintį automobilį ar tiesiog… žiūrėti per langą.

„Niekam iki šiol netrukdė. Mes patys sodinom tas tujas ir dabar man jų gaila, kadangi jos nuodijamos, greičiausiai, purškiamas rondapas ir laukiama, kol tujos nudžius, o jau tada jas bus galima nupjauti. Kodėl iškart reikia eiti prie tokių kraštutinumų? Juk galima tujas gražiai apgenėti ir toliau džiaugtis gražia aplinka,“ – svarsto į redakciją paskambinusi moteris.

Iš tiesų, labai keista, kodėl komunalininkų neprašoma augančias (o dabar jau kuris laikas gelstančias) tujas sutvarkyti ar gražiai suformuoti? Gyventojai, matyt, pamiršo, kad kurį laiką iki renovacijos šio daugiabučio namo aplinka buvo išrinkta kaip gražiausiai besitvarkančių gyventojų. Atrodo, ir dabar  tokia augmenija neturėtų kliudyti, tačiau ponia Rasa pasakoja, kad kai kuriems šio namo gyventojams kliudo ir pasodinti berželiai, tiksliau, krentantys lapai.

„Juk nesunku apsigrėbti ir susitvarkyti savo kiemą. Sunku pasakyti, kas išpurškė tujas, tačiau komunalininkai purškia šaligatvius nuo žolių, o čia tos tujos aukštai nupurkštos, galbūt, jų paprašė gyventojai?“ – apie kaimynų nesutarimus ir gelstančių tujų priežastis svarsto moteris.

Paklausėme UAB „Kybartų darna“ direktoriaus Egidijaus Ausiejaus, ar jam ši situacija yra žinoma? Direktorius papasakojo, kad žmonių nepasitenkinimas įvairiais dalykais jį pasiekia kiekvieną dieną, o jeigu kas nors nutinka, dažniausiai, pasak jo, kaltinami komunalininkai: „Purkšti tujas ar kitą augmeniją mūsų darbuotojai tikrai neturi jokios teisės. Jokiais būdais. Galbūt, patys nepatenkinti gyventojai tokius veiksmus atlieka, o po to apkaltina mus. Mes tokių leidimų neturim, o darbuotojai purškia tik piktžolėmis nusėtus takus. Be leidimų jokių kitų veiksmų atlikti negalime. Visiems darbuotojams, kurie purškia piktžoles, yra griežtai įsakyta, kad niekas nepapultų ant medžių ar kitų augalų,“ – užtikrino E. Ausiejus.

Šioje istorijoje, matyt, dar negalime dėti taško, tačiau pasvarstyti tikrai būtina: kodėl kai kurie gyventojai veikia principu – patylėsiu, bet savo padarysiu? Sakoma, kad nėra padėties be išeities, tačiau pakalbintas Darvino 46-to namo gyventojas sako: „Patys tujas nudegino, dabar tegul patys pro savo langus ir žiūri. Jeigu jiems gražu – kodėl gi ne?“ – ironizavo Vytautas.

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.