Namo Naujienos

Ką primena tokios eilės prie parduotuvių?

2147
1
DALINTIS

Mažuose miesteliuose savaitės pradžioje jau nieko nestebina eilės, rytais vinguriuojančios prie dėvėtų drabužių parduotuvių. Tokia realybė, tokia ekonominė situacija šalyje ir žmonių kišenėse. Prieš trisdešimt metų, stovėdami  eilėse prie duonos ar dešros, vargu ar galėjome įsivaizduoti, kad lygiai taip pat stovėsime prie… padėvėtų rūbų.

Vargu ar atrastume bent vieną mamą, kuri niekada „nesikuitė“ tokio tipo parduotuvėje. Kartais tai išsigelbėjimas, kai vaikai auga kaip ant mielių arba kaskart apsirengę naują rūbą sugeba kažkur perplėšti. Dažnai  tai vienintelis išsigelbėjimas ir tada,  kai prireikia karnavalinių rūbų ar kostiumo teminiam vakarėliui. Vieniems tokie „kuistukai“ – tiesiog laiko praleidimas, kitiems – galbūt būtinybė aprengti vaikus ir save.

Šios parduotuvės gelbsti ne vieną sunkiau besiverčiantį, o provincijoje tokių, matyt, daugėja, nes ir dėvėtų rūbų populiarumas nemenksta. Bet ar visais atvejais tai ekonomiška? Marijampolietė Aistė pasakoja, jog į dėvėtų rūbų parduotuves  pastaruosius dvejus metus užsuka labai retai, nes, anot jos, tai nelabai apsimoka, juolab, kai dabar atsidarė nauja lenkų parduotuvė PEPCO. „Mūsų šeimos biudžetas labai ribotas, vaikams rūbelius perku parduotuvėse „Pepco“ arba „Maximoje“, kai būna taikomos ženklios nuolaidos būtent tai prekių grupei. Taip apsipirkinėdama sutaupau dešimtis eurų. Kai tuo tarpu pažįstamos lankosi dėvėtų rūbų parduotuvėse, ten praleidžia beveik po pusdienį, atranda kokį nesudrožtą „brendą“, už jį susimoka apie 15 eurų, tada skuba į valyklą, dažnais atvejais – dar ir į siuvyklą ir mano, kad pigiai apsipirko. Žinoma, tie rūbai dažniausiai vienetiniai, retai kada gatvėje sutiksi atsikartojantį vaizdelį, sako, kad ir kokybė geresnė. Bet ir kaina toli gražu ne kaip išmetimui paruošto rūbo, todėl aš esu labiau praktiška nei madinga,“ – sako marijampolietė.

Marijampoliečiams gerai, o ką daryti  Vilkaviškyje, Kybartuose, Pilviškiuose? Kur neturime nei PEPCO, nei „Maximos“, tokios,  kurioje būtų ne tik didelis alkoholinių gėrimų pasirinkimas, bet rūbų ir avalynės daugiau nei kokie 3 ar 4 modeliai. Ir kodėl taip yra – kuo atokesnis kaimas, tuo daugiau vietos parduotuvėje užima alkoholiniai gėrimai?..

Laura Čižauskienė

Autorės nuotrauka

1 komentaras

  1. žinoma, jeigu pirmas aspektas, kurį vertinate kaina, tuomet išpardavimų metu, drabužių Pepco ar Maximoje galima įsigyti pigiau, tačiau jeigu vertintumėm kokybę, tai neretai, dėvėtuose įsigytas drabužis ar avalynė „tarnauja“ gerokai ilgiau. Taigi jeigu nusipirkau palaidinę dėvėtuose, kurią nešiosiu 2 sezonus, tai labai tikėtina, kad per tą patį laikotarpį, įsigijus palaidinę Pepco geresne kaina turėsiu apsilankyti ir įsigyti palaidinę dar kartą dėl greito nusidėvėjimo.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.