Namo Aktualijos

Susikompromitavęs vadovas – ne merės problema: be kitų sprendimo pati nieko nevertins

1789
3
DALINTIS
© Alfa.lt fotomontažas

Dėl buvusio Vilkaviškio mero, dabar – Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) vadovo Algirdo Bagušinsko darbo metodų Marijampolės regione kilo septynis mėnesius trukusi atliekų krizė, o iš atliekų verslo išvyta bendrovė dėl A. Bagušinsko veiksmų kreipėsi į prokurorus. Tačiau vietinei valdžiai buvusio mero darbo metodai klausimų nekelia.

Jau anksčiau paaiškėjo, kad MAATC valdybai, sudarytai iš savivaldybių darbuotojų, minčių apsvarstyti A. Bagušinsko galimybes dirbti nekyla – vos vienas jų yra kėlęs klausimą dėl MAATC vadovo atleidimo. Nors A. Bagušinsko vadovavimas privedė prie to, kad Marijampolės regione prisikaupė atliekų, o nerūšiuotos atliekos vežtos į sąvartyną, nors tai daryti draudžia įstatymai, problemų MAATC vadovo veikloje neįžvelgia ir Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Kaip valdininkai, taip ir merė turi universalų pasiteisinimą – kol nėra kokių nors oficialių, pavyzdžiui, teismo, dokumentų ar paskirtų baudų, tol nėra pagrindo galvoti apie MAATC vadovo galimybes toliau dirbti.

Oficialių skundų nėra

Sustabdyta iš ES lėšų pastatyta mechaninio-biologinio atliekų apdirbimo (MBA) gamykla, turėjusi nepertraukiamai dirbti bent penkerius metus; dėl sustabdytos gamyklos veiklos pradėjo kauptis atliekų kalnai, į sąvartyną vežtos nerūšiuotos atliekos. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskaičiavo, kad dėl sustabdytos MBA gamyklos veiklos Lietuvai gali tekti grąžinti 6,5 mln. eurų netikslingai panaudotų ES lėšų. Dėl kilusios krizės rinktasi pasitarti Aplinkos ministerijoje, dėl sustabdytos MBA gamyklos veiklos Europos komisija (EK) pristabdė galutinį 2007–2013 m. laikotarpio paramos Lietuvai išmokėjimą, siekiantį 300 mln. eurų.

Galiausiai MBA gamykla iš buvusio operatoriaus buvo perimta tokiais būdais, kad ją valdžiusi bendrovė kreipėsi į prokurorus dėl A. Bagušinsko savivaldžiavimo, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą; EK iki šiol gali skirti sankcijas už septynis mėnesius į sąvartyną vežtas nerūšiuotas atliekas.

Tai – pastarųjų metų situacija Marijampolės regione, prie kurios privedė MAATC vadovo darbo metodai. Tačiau Marijampolės valdžia problemų nemato – kol kokia nors institucija nekonstatuos blogo darbo, tol Marijampolės savivaldybės vadovai patys vertinti klausimų keliančios A. Bagušinsko darbo politikos nesiims.

„Aš neturiu jokių nusiskundimų, nei raštiškų, nei jokių kitokių, tai kaip aš jį galiu vertinti. Reikia palaukti sprendimo kažkokio, negaliu komentuoti, kol procesas vyksta, – nei jis pripažintas kaltu, nei nuteistas. Palaukim, kol bus kažkokie sprendimai, jeigu jie bus“, – Alfa.lt sakė Marijampolės merė I. Lunskienė, paklausta, kaip vertina A. Bagušinsko darbą.

Užkliuvo vos vienam valdybos nariui

Jau rašėme, kad A. Bagušinsko veikla abejonių nekelia ne tik savivaldybės vadovei, bet ir MAATC valdybai, kurią sudaro Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Šakių ir Kalvarijos rajonų savivaldybių atstovai. Alfa.lt pasiteiravus, kaip valdybos nariai vertina A. Bagušinsko tinkamumą vadovauti MAATC dėl pradėto ikiteisminio tyrimo, vienintelis Kazlų Rūdos atstovas, ekologas Juozas Vitukynas pripažino manantis, kad A. Bagušinskas netinka šioms pareigoms.

„Dar 2017-09-26 MAATC valdybos posėdyje prašiau į darbotvarkę įtraukti klausimą „Dėl A. Bagušinsko atleidimo iš užimamų pareigų“, nes nepasitikiu jo veiklos politika. Tačiau valdybos daugumos balsais šis pasiūlymas buvo atmestas. Kol situacija valdyboje nepasikeis, nepaaiškės naujų aplinkybių, nematau prasmės iš naujo kelti šį klausimą“, – raštu atsakė J. Vitukynas.

Kitų valdybos narių nuomonė priešinga. „Nežinau pagrindo, dėl ko MAATC direktorius negalėtų eiti savo pareigų. Neplanuoju kelti klausimo dėl direktoriaus nušalinimo“, – Alfa.lt teigė Arvydas Šlėderis, Šakių rajono savivaldybės administracijos Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas, MAATC valdybos nariu tapęs tik balandį.

Kiti MAATC valdybos nariai teisinosi, kad nėra pagrindo vertinti A. Bagušinsko veiklą, kol savo žodžio netarė galimą savivaldžiavimą perimant MBA gamyklą tiriančios institucijos. „Kol neturime oficialių duomenų dėl MAATC vadovo veiksmų įvertinimo, nuo atsakymo į šį klausimą susilaikysiu“, – raštu atsakė Vilkaviškio savivaldybės ekologas-vyr. specialistas Darius Bunikis.

Šaltinis: alfa.lt

3 KOMENTARAI

  1. Neatleiskit ,palaikykit dar kokia 10 metu,po to per 10 jo klaidas atitaisysit,jau rasiau …..tai stabdis gyvenimo,darbu,manau Vilkaviskis jo vadovavima dar ir siandien jaucia.Tai mano nuomone ir patirtis.

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.