Namo Aktualijos

Renovacijos ypatumai Kybartuose: kai „ateisim rytoj“ užsitęsia iki „kada nors“

2143
4
DALINTIS

Renovacija – jau pakankamai prigijusi sąvoka Lietuvoje, tačiau vis dar sukelianti nemažai prieštaringų diskusijų ir nepasitenkinimo. Daugiabučių namų atnaujinimo darbų procesas, pavyzdžiui, Kybartuose, vyksta dideliu tempu, todėl daugiabučių namų gyventojų dienomis prašoma būti namuose, o prireikus –  ir įsileisti darbininkus į butą, kai, pavyzdžiui, yra keičiami vamzdynai ar vietoj ketinių radiatorių įrengiami metaliniai.

Į redakciją paskambinę Vištyčio gatvės 36A namo gyventojai skundžiasi, kad taip „budėti“ ir laukti darbininkų jie tarsi įpareigojami, o jeigu namuose nebūna, pasak jų, sulaukia įspėjamųjų laiškų ar netgi skambučių. Šiame name gyvenanti jauna mama pasakoja, kad toks nesikalbėjimas su gyventojais ir įpareigojimas laukti renovaciją vykdančių darbuotojų bet kurią dieną ir visiškai nežinomu laiku jau pradėjo varginti: „Kelioms dienoms buvau išvykusi pas savo tėtį, tačiau ramiai būti negalėjau, kadangi kažkokios moterys skambino mano giminaitėms ir reikalavo, kad grįžčiau namo, nes laukia darbininkai. Nesuprantu, ar taip sudėtinga suvokti, jog dabar yra vasara, žmonės atostogauja arba išvyksta netgi į užsienį užsidirbti. Pagalvokit, žmonės mokės šitiek metų už renovaciją – tai gal kažkas galėtų „įjungti“ paprastą žmogiškumą ir sudaryti normalius grafikus, tartis ir klausti žmonių, kada jie bus namuose, kad nekiltų nesklandumų nei gyventojams, nei darbininkams? Aš suprantu, kad jie dirba, tačiau mes gyvenam, taip pat būnam darbe, važiuojam pasiimti vaikų iš darželio, o juk vasara – vaikai nori būti lauke, todėl vien tik namuose tikrai nesėdim, kaip, galbūt, kai kurie pensininkai,“ – svarsto moteris. Viskas, pasak kybartietės, vyksta kažkokiu nežmonišku tempu, kad namo atnaujinimo (modernizavimo) bei pridavimo darbai būtų atlikti laiku. „Laiptinėje sutikau vieną darbininką, o šis man ir sako, kad dabar gali ateiti ir sudėti naujus radiatorius. Be abejo, pradėjau skubėti, persirengti, pildyti dokumentus, tačiau tokie „lakstymai“ tikrai daugeliui gyventojų nepatinka. Susitarti įmanoma ir kitokiais būdais. Čia lygiai taip pat, kaip ir laiptinėse iškabintas tvarkymosi grafikas. Panašiu principu galėtų veikti ir namą administruojantys asmenys, kurie, sudarydami panašų grafiką, nemažai padėtų gyventojams ir tuomet nereikėtų laukti kiekvieną dieną,“ – apie galimus realius sprendimus svarsto Vištyčio gatvės 36A namo gyventoja.

Gyventojus pasiekia nemalonūs laiškai

Praeitą savaitę tame pačiame name gyvenantys vieno buto savininkai gavo nemalonų įspėjimą – įsipareigojimą iki liepos 2 dienos įsileisti namo atnaujinimą (modernizavimą) atliekančius darbininkus, priešingu atveju UAB „Kybartų darna“ bus priversta kreiptis į teismą. Toks laiškas, rastas pašto dėžutėje, pagyvenusį vyriškį nustebino, kadangi jis namuose būna kiekvieną dieną ir darbuotojus įsileidžia bet kada, kai šie pasibeldžia į duris.

„Patikėkit, kai perskaičiau tą įspėjimą, pasijutau labai blogai. Galiu papasakoti, kaip viskas vyko.

Vieną dieną į mūsų duris pasibeldė darbuotojai apžiūrėti, kokius langus reikės keisti ir ar jie atitinka visą projektą. Pasirodo, tiems ekspertams užteko minutės pasižvalgymo ir jie, pasakę, kad keisti pietų pusėje esančio balkono langų neprireiks, išėjo. Praėjo pora savaičių ir tada atėjo dar du ekspertai (vyras ir moteris), kuriems taip pat užteko trumpos apžiūros, kad būtų padarytos išvados – keisti balkono langų pietinėje pusėje nereikės. Ir štai, ramiai sau gyvenom, kol sulaukėm laiško, kuriame rašoma, kad mes trukdome darbuotojams atlikti namo techninius darbus ir neleidžiame pakeisti balkono langų. Juk patys sakė, jog to neprireiks, tačiau dabar kažkas nusprendė, kad vis tik būtina, o mes, rodos, piktybiškai nieko neįsileidžiam. Iš lauko pusės visi darbai atlikti, todėl keista, kad vėl ardys, dės naujus langus ir tada iš naujo viską sutvarkys.“

Vyras pasakoja, kad šį laišką nusinešė pas UAB „Kybartų darna“ direktorių Egidijų Ausiejų, kuris sakė, jog šiuo atveju, greičiausiai, buvo suklysta. Dėl tokių įspėjimų, matyt, sunerimti derėtų tik tiems, kurie piktybiškai darbininkų neįsileidžia, kadangi Lietuvoje jau yra žinoma atvejų, kuomet keli užsispyrę namo gyventojai, atsiskyrę tylos siena, kurį laiką liko be šilumos, todėl komunalininkų nerimas iš dalies yra pagrįstas.

Kitus du Vištyčio gatvėje esančius namus renovuojantys darbininkai, pasak gyventojų, vadovaujasi tuo pačiu principu – ateisiu, kada norėsiu, arba tada, kada bus pasakyta, o jūs laukit. Gyventojai skundžiasi, kad darbininkams pasižadėjus ateiti „šiandien“, prireikia laukti kur kas ilgiau. Pensininkai sako, kad jiems nėra taip svarbu, kada, nes dažniausiai jie būna namuose, tačiau pritaria tam, kad  su jaunesniais žmonėmis laiką derinti tikrai reikėtų, o pensininkų negąsdinti tokiais įspėjimais – geriau ateiti ir įsitikinti, ar tikrai neįsileidžia, o darbininkams, galbūt, netgi pasielgti priešingai –  savo pažadus įvykdyti ir ateiti tada, kada buvo tartasi.

Klausiame skaitytojų:

Ar susiduriate su straipsnyje aptariama problema? Ar ir jums toks „budėjimas“ namuose sukelia nepatogumų? Ar pritartumėte gyventojų pasiūlytam problemos sprendimo būdui – viešam darbininkų planuojamų vizitų grafikui renovuojamuose namuose?

Kristina Radzevičienė

Autorės nuotraukos

4 KOMENTARAI

  1. Kur yra pinigai žmogiškumas išnyksta. Jiems visiškai nusispjauti, kad žmonės dirba, kad atostogauja ir , kad montuodami radiatorius sugadino jūsų lubas….
    Vištyčio 36A namo renovacija vyksta be konkretaus projekto, gyventojai tik žino, kad šiam namui paimta paskola 1 600 000€ (butų name 100) . Kai paklausti administratoriaus kas ir kaip vyksta … gauni tiktai piktą komentarą – netrukdyti.

  2. Tokia realybė. Imam paskolą ir visirm dzin pasidaro,kaip vykdomas projekras ir visi darbai. Svarbu įperša pasirašyti

  3. Renovacija apsurdiskai vyksta Darvino 16 name nelegalios statybos griuvanciuos sienos kazkada pripurkstos “ mikroflekso“ uzlipinamos polisterolu . Administratoriu pranesta bet demesio nekreipia . Uz ka mokam admonistravimo pinigus ?

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.