Namo Naujienos

Projektas „Pažink valstybę“ Kybartų gimnazijoje

742
0
DALINTIS

Kybartų K. Donelaičio gimnazijos pirmokai dalyvauja respublikiniame projekte „Pažink valstybę“. Projektą jau antrus metus vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras drauge su Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Šiemet projekte dalyvauja apie 100 mokyklų.

Gimnazijos moksleiviams teko tyrinėti krašto gynybos sritį. Pirmų klasių merginos iškėlė problemą – ar merginos/moterys turėtų atlikti privalomąją karinę tarnybą. Norėdami sužinoti gimnazijos bendruomenės nuomonę, pirmokai internetinėje erdvėje vykdo apklausą minėtu klausimu.

Lapkričio 7 d. Kybartų K. Donelaičio gimnazijoje lankėsi Marijampolės Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotoja vyr. srž. Virginija Preskienytė. Ji kartu su kolega organizavo 5 užsiėmimus I, II ir baigiamųjų klasių mokiniams. Buvo laužomi mitai apie Lietuvos kariuomenę, vykdoma viktorina – protmūšis, pristatoma Lietuvos kariuomenės veikla, istorija, naujausia karinė uniforma. Mokiniams patiko aktyvi, linksma, sąmojinga, gebanti bendrauti su jaunimu karininkė.

„Sužinojau apie Lietuvos kariuomenės karinius laipsnius, kaip juos pasiekti, atpažinti. Sužinojau apie savanorių veiklą, uždarbį ir galimybes. Be to, dar aš ir mano draugai laimėjo prizų su LK atributika“, – džiaugiasi Lukas Liaukevičius.

Į gimnazistų iškeltą problemą karininkė atsakė, kad merginas/moteris tarnauti kariuomenėje stabdo visuomenės stereotipai ir jų vidiniai įsitikinimai: nepajėgsiu, nepavyks.

Projekto vykdytojų laukia nemažai darbų, o lapkričio pabaigoje – projekto rezultatų pristatymas ir pasidalijimas įgyta patirtimi Vilniuje su kitais Lietuvos mokyklų mokiniais.

Projekto koordinatorės V. Venckūnienė ir M. Lukoševičiūtė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.