Namo Naujienos

Kybartų „Saulės“ progimnazijos bendruomenė paminėjo Tolerancijos dieną

669
0
DALINTIS

UNESCO sprendimu nuo 1995 m. lapkričio 16-ąją minime tarptautinę Tolerancijos dieną, o 1996 m. prie minėjimo prisijungė ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Daug diskutuojama ir rašoma žiniasklaidoje apie skirtybes ir panašumus, apie kultūrą ir pokyčius. Lietuvoje, kuri nuo seno garsėjo kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Tad ar iš tiesų žinome, kas yra ta tolerancija? Ar galime teigti, kad esame pakantūs visiems, jei stebimės gatvėmis vaikštančiais kitataučiais, apkalbame ne pagal „mūsų skonį ir supratimą“ kitaip apsirengusius, vengiame  kitatikių, šalinamės beglobių ar elgetaujančių, vengiame bendrauti su seneliais, smerkiame emigrantus? Dar ir dabar mums, gyvenantiems šiuolaikinėje, daugiakultūrėje visuomenėje, didžiulis iššūkis priimti į savo ratą „kitokius“. Mes jaučiamės „teisingesni“ ir „tobulesni“, net išskirtiniai nuo tų, kurie yra gimę ir gyvena mūsų pačių kaimynystėje. Gal tai yra todėl, kad skirtumai tarp žmonių nelaikomi vertybe ir sudaro pagrindą įtarinėjimams ir atstūmimui?

Šiais metais tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pasiūlė paminėjimo simbolį – Tolerancijos Raktą. Simboliška. Raktas gali atrakinti ir užrakinti duris į paslaptingą ar senai užmirštą kambarį. Raktas gali užtikrinti saugumą – užrakinę spynas jaučiamės saugūs. O kartais, net nenorėdami ar besislėpdami, „užrakiname“ savo jausmus giliai širdyje. Ir pamirštame. Tik prisiminę, deja, dažniausiai jau neberandame Rakto…

Kybartų „Saulės“ progimnazijos bendruomenė taip pat kasmet mini Tolerancijos dieną. Šiemet mokiniai su auklėtojais klasių valandėlėse žiūrėjo filmus apie toleranciją. Integruotoje „Tolerancijos Rakto“ pamokoje, vykusioje lapkričio 16 d. ketvirtos pamokos metu, su dalykų mokytojais diskutavo apie žmonių ir nacijų skirtumus. 1c ir 3b klasės mokinukai, padedami mokytojų K. Antanavičienės ir O. Kriaučiūnienės, gamino savo raktelius. Juos patys dekoravo ir, kartu su mokinės mama E. Navickiene, dovanojo Gudkaimio senelių globos namų gyventojams – taip pradinukai „atrakino tiltą“ tarp skirtingų kartų, nes kiekviena karta turi savo unikalias vertybes. Kūrybinėse dirbtuvėse mokytojos A. Nacevičienės idėją „Raktus įvilkti į Širdį“ noriai padėjo įgyvendinti technologijų mokytojas D. Vaitkevičius su mokiniais, ūkio darbuotojai L. Blauzdžiūnas ir R. Butauskas, pavaduotojas V. Boguk, mokinių tėtis A. Vaičaitis bei Kybartų miesto seniūnas R. Šunokas. Tad simbolinius „Raktus Širdyse“ išdalijome Kybartų miestelio įstaigoms, Vilniaus UPC, visiems linkėdami, kad Raktu, kurį nešiojamės kiekvienas savo širdyje, rastume noro atrakinti gerumą ir pakantumą. Mes stengiamės būti tolerantiški, bet, kaip ir dažnam, ne visada ir mums pavyksta. Todėl dar daug Raktų liko ieškoti savo Širdies. Labai tikimės, kad surasime Širdį kiekvienam Raktui ir mums pavyks atverti duris Tolerancijai. Juk kaip nėra absoliučiai gero ar blogo žmogaus, taip nėra ir geros arba blogos kartos.

Kybartų „Saulės“ progimnazijos informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.