Namo Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba sumažino žemės mokestį

1624
4
DALINTIS

Šiandien vykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstytas gyventojams daug neaiškumų sukėlęs ir didžiulio nepasitenkinimo sulaukęs klausimas – ar bus sumažintas žemės mokestis Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Priminsime, kad spalio mėnesį kasmetinę sąskaitą su žemės mokesčiu gavę gyventojai buvo nemaloniai nustebinti – pasirodo, kad šiais metais mokestis, palyginti su 2017 m., padidėjo dviem, trim, o kai kur ir daugiau nei keturis kartus.

Taryboje vykęs klausimo svarstymas praėjo be didesnių diskusijų  – vienbalsiai pritarta 2018 metų žemės mokestį sumažinti Savivaldybės biudžeto sąskaita:

Žemės ūkio paskirties žemei (kodas 610) – 40 procentų;

Mėgėjiškų sodų žemei (kodas 300, 328) – 40 procentų;

Gyvenamųjų teritorijų žemei (kodai 314, 327) – 40 procentų;

Pramonės ir sandėliavimo žemei (kodas 316) – 40 procentų;

Komercinės paskirties žemei (kodas 317) – 40 procentų;

„Kita“ (1.1 – 1.5 punktuose nenurodytai žemės naudojimo paskirčiai)  60 procentų.

Šis sprendimas netaikomas apleistiems žemės sklypams ir žemės savininkams, turintiems didesnį nei 2 Eur įsiskolinimą už praėjusius mokestinius laikotarpius.

Tiesa, klausimo svarstymo metu iš opozicijos narių pasigirdę klausimai, kodėl šio sprendimo nebuvo galima priimti anksčiau, nors dar metų pradžioje jau buvo aišku, kad mokesčiai kils, atsakyti nebuvo. Nuskambėjo tradiciniai „atsimušinėjantys“ atsakymai – „nežinojom…, neturėjom galimybės…, kalta VMI, kuri apskaičiuoja šį mokestį…“.

Kaip pastebėjo Tarybos narys E. Janulionis,  žemės pabrangimas įvyko sausio mėnesį, tad savivaldybė turėjo pakankamai laiko tai įvertinti ir priimti atitinkamus sprendimus, kad mokestis nebūtų taip smarkiai padidėjęs. Be to, daugelis  žemės mokesčio deklaracijų pateiktos jau spalio 19 d. – tad mokestį sumažinti buvo galima dar spalio mėnesio Tarybos posėdyje.

Ką gi, ir šįkart gavosi kaip visada – kaltų nėra, o gyventojams eilinį kartą belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kokiu būdu bus kompensuotas jau sumokėtas mokestis.

Redakcija

4 KOMENTARAI

  1. Sunkius darbus dirbdamai kas mėnesį nuo atlyginimo mokame valstybės nustatytus mokesčius. O šie savivaldybių neišmanėliai matai atleidžia nuo 100% mokesčių komercinės, pelno iž iemės ūkio, bei tuos kurie pilis pasistatę mokėtojus. Suprantama kai sumažintas mokestis 50% bobutei,kuri morkų, agurkų pasisodinusi sodo sklypelyje.
    Kodėl kitų gerovė dalinama į kairę, į dešinę tiems, kurių ir taip gyvenimo aruodai kupini?

  2. Redakcija, jei jau parašėte šį straipsnį, tai būkit maloni, paviešinkite ir skaičiukus, kiek visa tai atseikės taryba iš savivaldybės biudžeto.Nemaniau, kad tarybos narių galvose rudeniniai vėjaii švilpauja…

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.