Namo Naujienos

Antikorupcijos diena Gražiškių gimnazijoje

437
0
DALINTIS

Gruodžio 9-oji nuo 2004 m. visame pasaulyje minima kaip „Tarptautinė antikorupcijos diena“. Kovojant su korupcija, svarbus mokinių antikorupcinis švietimas, kuo daugiau pokalbių apie sąžiningumą, atvirumą ir atsakingumą.

Gražiškių gimnazistai šią dieną paminėjo išskirtinai. Policijos iniciatyva buvo organizuoti rašinio ir piešinių konkursai antikorupcijos tema. Renginio dalyviai turėjo išsiaiškinti, kokia pagrindinė korupcijos priežastis, kokios dvi pusės visada dalyvauja korupciniame nusikaltime. Už geriausiai parašytus rašinius ir piešinius antikorupcine tema aštuoniems gimnazistams buvo įteiktos policijos padėkos ir dovanėlės.

Policijos pareigūnė Vilija Grybauskienė, kartu su mokiniais ir mokytojais vertindami įvairius žmonių darbus, diskutavo geri jie ar blogi, vardijo korupcijos bruožus, vyko diskusijos apie tai, kaip su ja kovoti.

Kyšininkavimas, piktnaudžiavimas tarnyba, mokesčių vengimas, sukčiavimas, papirkimas, pareigų neatlikimas ir kt. skatina susimąstyti apie gyvenimo be korupcijos privalumus, ugdyti pilietiškumo, atsakomybės ir sąžiningumo jausmą, nes korupcija – piktnaudžiavimas patikėta galia, siekiant asmeninės naudos, todėl ji gali reikštis įvairiose srityse.

Vilkaviškio r. PK informacija

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.