Namo Naujienos

Betliejaus taikos ugnis – jau Vilkaviškyje

384
0
DALINTIS

Gruodžio 18 dieną Lenkijos – Lietuvos pasienio Slobudkos miestelio pagrindinėje mokykloje įvyko iškilminga ugnies perdavimo ceremonija, kurioje dalyvavo Suvalkų harceriai, įvairių skautiškų organizacijų atstovai iš Lietuvos bei Lietuvos lenkų harceriai – taip pat ten dalyvavome ir mes, Vilkaviškio skautai (Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovė, VVJC programa „Išgyvenimas skautaujant“)! Akcijos tikslas Lietuvoje – kad ugnis apkeliautų visą Lietuvą ir įžiebtų tikėjimą, viltį, ramybę bei taiką žmonių širdyse.

Parvežę Betliejaus taikos ugnį, ja dalinomės su mūsų mieste veikiančiomis bendruomenėmis ir įstaigomis, nešdami šventinius linkėjimus aplankėme miesto darželius, bendrojo ugdymo mokyklas, Vilkaviškio muzikos mokyklą, Vilkaviškio sporto mokyklą, Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą, Šeimenos seniūniją, Kaimo bendruomenių sąjungą, Socialinės pagalbos centrą, Alvito šv. Kazimiero globos namus, Kultūros centrą, neįgaliųjų savarankiško gyvenimo namus, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą. O vakare Betliejaus taikos ugnelę pristatėme į Vilkaviškio švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedrą.

Kviečiame kiekvieną šioms šventėms parsinešti ugnelę ir į savo namus – iki Trijų karalių šventės ji bus laikoma Vilkaviškio švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedroje, taip pat iki gruodžio 21 d. – Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre.

Apie Betliejaus taikos ugnies akciją

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 metais Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją „Šviesa tamsoje“. Daugiau nei 30 metų artėjant šv. Kalėdoms ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, pargabena ją namo, o iš Austrijos ugnis pasklinda po Europą, Amerikos ir Australijos žemynus. Šių metų ugnies nešėju išrinktas Niklasas Lehneris lapkričio 28 dieną įžiebė ugnį nuo žibinto Jėzaus gimimo grotoje Betliejuje.

Nuo 1995-ųjų Betliejaus taikos ugnį Lietuvos jaunimas perima iš kaimynų Suvalkų harcerių.

Eglė Budrytė-Vilbikė

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.