Namo Naujienos

Neleiskime iš mūsų vogti laiko

1599
13
DALINTIS

Daug metų stebiu, kaip tvarkosi mūsų rajono valdžia, kaip dirba taryba ir administracija. Jei taip dirbtų ūkininkas ar verslininkas, jie seniai būtų  bankrutavę. Deja, pastarojo meto įvykiai ir sprendimai rodo, kad panaši lemtis gali ištikti ir Vilkaviškio savivaldybę, jei ir toliau vadovaus politikai, nesugebantys racionaliai valdyti finansų, nesirūpinantys rajono  gyventojais. Ar dar turime laiko ir toliau leisti jiems taip tvarkytis?

Esu iškeltas Vilkaviškio TS-LKD skyriaus kandidatu į mero pareigas. Kartu su kandidatų į tarybą komanda, kuri susideda iš  įvairaus amžiaus ir patyrimo bei išsilavinimo žmonių, esame išanalizavę Vilkaviškio savivaldybės padėtį ir glaustai sudėliojome svarbiausius siekius rinkimų programoje (žr.  www.vilkaviskiopilieciams.lt). Sutelksime tarnautojus bendram darbui ir sieksime atlikti viską pagal įstatymus, garantuodami stabilų ir efektyvų darbą savivaldybėje.

Didžiausias dėmesys bus skiriamas valstybės ląstelei –  šeimai. Mūsų netenkina jau daugybę metų vykdoma  politika ir sukurta aplinka savivaldybėje, nematome gebėjimo, o gal noro sukurti patrauklią ir patogią  gyvenamąją aplinką rajono gyventojams.

Kas savivaldybėje pasikeitė per keliasdešimt socialdemokratų valdymo metų? Deja, tyrimai rodo, kad praktiškai viskas keičiasi į blogėjančią pusę: tragiškas gyventojų skaičiaus mažėjimas, maži atlyginimai, itin mažos investicijos, verslo ir investavimo skatinimo nebuvimas. Krenta švietimo lygis, nuolat kyla baimė dėl medicinos paslaugų išlikimo, didelė dalis viešųjų pirkimų neskaidrūs (skandalai su rajono mokinių maitinimu, Vilkaviškio sporto sale ir t.t.), mažai parengta ES fondų paramos projektų, silpna šeimos paramos politika.

Ką kalbėti apie jaunas, besikuriančias, savo būstą statančias šeimas – kokios jie sulaukia pagalbos? Šeimoms, auginančioms vaikus, nėra kur jų nusivesti papramogauti nei žiemą, nei vasarą – tenka važiuoti į kitus rajonus ar atokesnius rajono miestelius. Mieste yra tiek apleistų parkelių, turime nuostabų Paežerių ežerą, bet nesugebame įkurti patogios poilsiui ir pramogoms vietos, kuri būtų patraukli ne tik vietiniams, bet ir aplinkinių rajonų gyventojams. Savivaldybės, kuriai rūpi gyventojai, pavyzdžiu gali būti ir ne taip toli esantys Šakiai: 2007-2011 metais pastatytas naujas sporto kompleksas su sporto sale, aikštynais ir baseinu, 2018 m. įrengti vieni moderniausių kultūros namų Lietuvoje, o kiek turizmui pritaikytų objektų ir lankytinų vietų! Kaip reikia nemylėti savo kraštiečių, kad tiek metų netobulintum kasdieninės gyvenamosios aplinkos? Todėl žmonės emigruoja iš rajono ir mokesčius moka ten, kur jais labiau rūpinamasi. Ir kuo mažiau mūsų liks šiame krašte, tuo labiau nukentėsime mes patys.

Sakoma, kiekviena valdžia pasistato sau paminklą. Vilkaviškis – ne išimtis. Tik tie paminklai kažkokie kreivi. Garsioji vėjais paleista (3 mln. 64 tūkst. litų valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų) vaiduoklių sporto salė, miestiečių vadinama kartuvėmis – gal kas nors pasakys, kiek varžybų ir rungčių ten vyko? Vilkaviškio sporto mokykla jau 11 metų negali naudotis sporto sale, esančia Vilkaviškyje, Vienybės g. 63A.

Taigi, sporto salės neturime, bet vietoje jos turime UAB „Vilkasta“ ir rajono savivaldybės administracijos savanaudiškos veiklos rezultatą – sporto salės priestatų surūdijusį metalo karkasą, kurio rūdims pašalinti ir kuriam perdažyti reikės ne vieno tūkstančio mokesčių mokėtojų eurų. Kas apmokės išlaidas, numatytas 2016 metų projekte? Sumokėsime mes, mokesčių mokėtojai, kadangi prisiteisti iš kaltų asmenų ir atlyginti valstybei padarytą žalą nesugebama. Ar čia neūkiškumas, ar sukčiavimas?

Kodėl be skandalų nesugebėta įvykdyti nė vieno didesnio projekto? Prisiminkime 2016 metais rekonstruotos Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštės nuolatinius remontus ir defektų taisymą, „Aušros“ gimnazijos ir daugiabučių namų renovaciją. Kodėl mūsų rajone analogiški projektai ir statybų kaina yra žymiai didesnė nei kitose savivaldybėse (http://suduvis.lt/2017/01/26/kodel-vilkaviskyje-renovuoti-mokykla-kainuoja-keliskart-brangiau-nei-alytuje/ )? Kodėl jie taip ilgai planuojami? Ar nors kiek deramasi dėl kainos? Peržvelgus, kokios įmonės nuolat laimi konkursus, peršasi nuomonė, kad nesiderama. O gal taupyti tiesiog neverta – galimi „nubyrėjimai“ gerokai didesni? Dauguma vykdytų viešųjų pirkimų rajone turi ryškų korupcijos šešėlį.

Šių metų sausio 25 dieną, skubos tvarka, Vilkaviškio socialdemokratų daugumos balsais savivaldybės taryba posėdyje padovanojo 450 000 eurų rajono savivaldybės lėšų privačiai firmai „Kautra“, kuri ilgus metus (Palangoje naują  autobusų stotį sugebėjo suprojektuoti ir pastatyti per porą metų, o pas mus beveik 5 metus buvo svarstoma!) deklaravo, kad autobusų stoties statybos rajonui NIEKO NEKAINUOS. Tai – amoralus, skubotas tarybos sprendimas ir nesiskaitymas su savivaldybės lėšomis arba sąmoningas suinteresuotų asmenų veiksmas.

Tokie vietinės valdžios veiksmai yra niekingas požiūris į mokesčių mokėtojus,  t.y. mus, kurie kas rytą skubame į darbus, stengiamės išlaikyti šeimas. Kas gina viešąjį interesą Vilkaviškyje? Kol kas – NIEKAS! Paprastai tuo užsiima prokuratūra, kitos institucijos, bet mūsų savivaldybėje turbūt sąžinė ir skaidrumas – prašalaičiai.

Vasario 3 dieną Kybartuose dalyvavau kandidatų į merus debatuose. Meras pasigyrė, jog šiuo metu  ieško investicijų mūsų rajonui. Bet, atleiskite, Lietuva nepriklausomybę atgavo ne vakar! Ką jūs ir socialdemokratų partija šiuo klausimu darėte kelis dešimtmečius? Jei ir toliau taip, nebeliks vietinių darbuotojų.

Vasario 4 dieną UAB „Kautra“ su vietine valdžia surengė naujos autobusų stoties pristatymą – spektaklį visuomenei, kai sutartis su savivaldybe jau pasirašyta ir gyventojų pageidavimai bei siūlymai negalimi. Pasidžiaugė „trumpu“ projektavimo ir derinimo terminu, projektas, anot jų, sukurs darbo vietų ir mokesčių mokėtojai sugrąžins savivaldybės biudžetui tuos niekingus 0,45 milijonus eurų. Kitaip sakant, mokėsime duoklę.  Paklausus, kodėl buvo atmestas UAB „IKI“ pasiūlymas sutvarkyti NEMOKAMAI šią stotį su aplinka, UAB „Kautra“ atstovas po ilgos pauzės nesugebėjo aiškiai atsakyti,  o mero atsakymas paskendo tyloje.

Kviečiu visus  kovo 3 dieną ateiti į savivaldos rinkimus bei atsakingai balsuoti, nes jūsų balsas lems, kaip gyvensime ateinančius 4 metus. Ar sulauksime teigiamų pokyčių mūsų rajone,  ar ir toliau  leisime iš mūsų vogti taip brangų laiką? Kiekvienas Jūsų, kraštiečiai, sumokėtas mokesčių euras turi būti efektyviai (racionaliai) panaudotas. Esame laisvi kandidatai, mums nedaro įtakos jokios verslo grupės ar rėmėjai. Nesame populistai ir neketiname žadėti neįmanomų dalykų, tačiau galime pažadėti skaidrumą, racionalumą, platesnį dialogą su visuomene.

MES VISADA BŪSIME JŪSŲ PUSĖJE!

Pagarbiai

kandidatas į merus / tarybos narius

Saulenas Aželskas

Politinė reklama, apmokėta iš TS-LKD Vilkaviškio rajono savivaldybės rinkimų apygardoje Nr. 56 kandidatų sąrašo sąskaitos. Tekstą parengė Saulenas Aželskas, vaizdinę medžiagą savarankiškai parengė politinės kampanijos dalyvis. Užsakymo Nr.: 2.

13 KOMENTARAI

 1. Kažkur girdėta – sutelksime tarnautojus bendram darbui ir sieksime atlikti viską pagal įstatymus, garantuodami stabilų ir efektyvų darbą savivaldybėje… Labai primena anų laikų tekstus. Gal galima būtų kažką teigiamo ir apčiuopiamo pasakyti, o ne tik tai ir kaip viskas bloga?

  • Pritariu komentatoriui „Savas“. Nuo to, kad bus sakoma ar rašoma, jog viskas pas mus gražu ir šaunu, kaip gražiai žydi gėlės ir čiulba paukščiai – realybė nepasikeis. Jau kiek metų gyventojams bandoma įteigti (tiek valdžios, tiek rajono laikraščio), kad Vilkaviškio kraštas vien gražėja, o gyvenimas jame gerėja, bet realiai kas gero įvyko, kas pagerintų eiliniam žmogui gyvenimą? Nieko. Jei norit ir toliau gyventi užsimerkę ir įsivaizduoti, kad gyvenam puikiai, mokėti kosmines sumas už šildymą (už ką turėtume „dėkoti“ tai pačiai valdžiai), išmokinėti vis naujas savivaldybės prisiimtas skolas, nuolankiai tylėti, kai mokyklose vaikai žiemos metu vis dar sėdi su paltais ir pirštinėm, o jų direktoriai prioritetą teikia gėlių „kliombų“ įrenginėjimui, o ne mokinių ugdymui ir sveikatai ir t.t., ir pan., tai būtinai balsuokit už dabartinius valdančiuosius. Situacija tikrai nepagerės, nebent tiems patiems išrinktiesiems.

 2. Agnei,
  kad ir kaip norėtum, nėra ką gero pasakyti. Manau, kad autorius perdėtai korektiškas. Problemų sąrašą galima tęsti, ilgai tęsėsi skandalai su gimnazijos direktoriumi, kažkodėl rajone
  vadovaujančiuose postuose sėdi tik vienos partijos atstovai, vis daugiau rajono mokinių renkasi mokytis ne Vilkaviškyje, bet Marijampolėje. Po Basanavičiaus aikštės rekonstrukcijos, plokštės prie Basanavičiaus paminklo savaime pasidengia kažkokiu ,,marmalu“, kuris nuvalomas tik su druskos rūgštimi ir dėl to statybininkams rajono valdžia jokių pretenzijų neturi. Vienos iš didžiausių šildymo kainų respublikoje (manau šilumos klausimo sprendimas ne šiaip sau paliktas po rinkimų. Kas paneigs, kad likus tai pačiai valdančiajai daugumai, neliks ir tas pats šilumos operatorius, su juo ir aukštos šildymo kainos.) ir taip be galo.

 3. Ar nors vienas iš komentuojančių pastebėjo, kad Vilkaviskis yra numeris vienas Lietuvoje, pagal skurdziai gyvenanciu vaiku kieki? Manau tai yra problema ir tiesiog katastrofa numeris vienas palyginus su visu jusu cia isvardintomis, bet niekam tai nerupi. Nei dabartiniams, nei busimiems, nei komentuojantiems. Visi ziurit tik savo uzpakaliu, isverciat skura per po kiekvienu rinkimu, savo sazine uzgniauze sociu duonos kasniu, bandot perkast gerkles vieni kitiems iki kitu rinkimu. Ir taip daina be galo.

  • O tikai manot, kad skurdžiai gyvenantys vaikai niekaip nesusiję su aukščiau išvardintomis problemomis? Viskas tarpusavyje itin glaudžiai susiję.
   Tik nereikia iš bet kurios valdžios tikėtis stebuklų, bet patiems gyventojams labiau domėtis, klausti, spausti ir kontroliuoti savo pačių išrinktuosius būtina. Tik taip galima tikėtis bent kokių, kad ir nežymių teigiamų posūkių. Bet kad vis dar gaji nuomonė, kad tegul kas nors kitas stengiasi už mane, parėkauja, o aš patylėsiu kamputyje, gal nepastebės, gal ir be manęs išsivers. Užtai visi taip „puikiai“ gyvenam, kad nemokam už save pakovot, tik pabumbėt. Valdžia turi tarnauti žmonėms, o ne žmonės jai

 4. Lietuvos valstybė parodė pavyzdį, kaip sunaikint galima pedofilijos auka Deimante Kedyte. Atiduodant žmonėms, kurie ją prievartavo. Tad skurstantys vaikai jiems giliai dzin. Lietuviai yra degredai, ir bailiai .

 5. Pilnai sutinku su Sauleno nuomone , tik , iskilo keletas klausimu , kiek pats sukure darbo vietu , tai viena , antra sakot nepriklauso nuo verslo , ar jusu partija nera remema verslo subjaktu , tai manu yra melas , trecia , jums yra svarbu seima , jai jus vadovausites savo nuomone manau bus puiku , jai jus vykdysit partijos nuostatas kurios yra pagrystos tokia forma kaip BV Norvegijos forma , kad vaikas yra vakstybes bet ne seimos tada prieisim dar prie didesnes katastrofos , ir ketvirta , tai yras varbiausia koks poziuris i nacionaliskuma, nemaisom tai su pilietiskumu

 6. Jo, jūs dar dvidešimt metų socdemus rinkit į valdžią, tai po to nerasit nei vieno jaunimo, visi bus pabėgę į kitus miestus, jaunimui nei šaligatvių ir trinkelių reikia mieste. kokia partija valdo tokie ir gyventojai, labai liūdna jog miestas virsta pelke iš kurios dar socdemai paskutinius pinigus per vilkasta bando išplauti

  • Atsakei man i klausima as vis galvoju ko tas ponas is vilkastos sedi savivaldybeje………ogi ….dabar zinau,zinokit ir jus..

Įspėjame: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.